وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آيين ‏نامه قانون الحاق يك تبصره به ماده (7) لايحه قانونى خدمت نيروى انسانى، درمانى و بهداشتى

عنوان قانون:

متن قانون:

ماده 1 (از آيين نامه ها)

ساعات موظف عبارت است از ساعاتى كه سازمان‏هاى منطقه‏اى طبق قانون مشمولين را به موجب حكم مربوطه موظف به انجام وظيفه مى‏نمايد.

ماده 2 (از آيين نامه ها)

معاونت امور درمان به منظور جذب مشمولين قانون به نقاط محروم استان‏ها و با توجه به نيازهاى بهداشتى و درمانى مناطق ضمن بررسى و تعيين نقاط محروم استان‏ها، نيز اولويت رشته‏ها و تخصص‏هاى مورد نياز، عنداللزوم مى‏تواند براى پزشكان عمومى، دندان پزشكان و متخصصين رشته‏هاى مذكور در طى مدت خدمت لايحه قانونى با رعايت قانون اجازه تأسيس مطب مصوب 18/5/1362 مجوز تأسيس مطب صادر نمايد. تبصره - اشتغال در مطب نبايد تضييقى در ارائه خدمت بهداشتى درمانى براى سازمان منطقه‏اى بهدارى استان بوجود آورد.

ماده 3 (از آيين نامه ها)

معاونت امور درمان بايستى ليست مناطق و رشته هايى را كه مشمولين اين آيين‏نامه مى‏توانند در طول خدمت موضوع قانون در آن مطب داير نمايند و يا به صورت طرح خودكفايى و يا تمام وقت با استفاده از حق محروميت از مطب و اضافه كار خدمت نمايند قبل از توزيع مشمولين قانون فوق‏الذكر از طريق دفتر تأمين و توزيع نيروى انسانى اعلام نمايد.

ماده 4 (از آيين نامه ها)

در مواردى كه مشمولين اين آيين‏نامه داوطلب اشتغال در مناطقى كه مجوز تأسيس مطب داده مى‏شود نباشند و خدمات آنان در مناطق ديگر به طور تمام وقت مورد نياز باشد لازم است حق الزحمه كار اضافى اين افراد از طريق طرح خودكفايى و يا به صورت پرداخت حق محروميت از مطب همراه با انجام اضافه كار جبران شود. اين آيين‏نامه به استناد ماده واحده مصوب 5/2/62 به عنوان تبصره الحاقى به ماده 7 لايحه قانونى خدمت نيروى انسانى، درمانى و بهداشتى مصوب 24/9/58 تهيه و تصويب شد. وزير بهدارى مورخ 12/2/1364

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢ خرداد ١٣٨٨ - ١٠:١٨ / شماره خبر: ٣٨٧٤ / تعداد نمايش: 4371

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج