وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

تمام مراکز بهداشتی در مناطق زلزله زده فعال هستند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بسیج واکسیناسیون برای تزریق واکسن آنفلوانزا در مناطق زلزله زده شکل گرفته و جمعیت هدف ما شامل مادران باردار، افراد مسن، افراد دارای بیماری زمینه ای و بیمارانی که ضعف سیستم ایمنی بدن دارند، این واکسن را دریافت می کنند.

 دکتر ابراهیم شکیبا در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان اینکه تمام خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده، فعال هستند، افزود: علاوه بر ارائه خدمات در این مراکز، تیم های سیار بهداشتی به صورت ده گردشی در مناطق روستایی زلزله زده حضور می یابند.

 وی تصریح کرد: مقدمات آغاز عملیات اجرایی ساخت خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی در حال انجام است و نقشه های این مراکز تهیه و آماده عقد تفاهم نامه با خیرین سلامت هستیم که ساخت 62 خانه بهداشت و 22 مرکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی تخریب شده در زلزله، با سرعت آغاز شود.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه در مناطق زلزله زده هیچ اپیدمی و همه گیری بیماری وجود نداشته است، اظهار داشت: سلامت آب آشامیدنی در مناطق زلزله زده به دقت، کنترل و بررسی می شود و آب آشامیدنی شهرهای سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی سالم است اما آب برخی روستاها، با مشکلاتی همراه است که گزارش های آن را به سازمان آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه اعلام کرده ایم./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٧ آذر ١٣٩٦ - ١١:٤٥ / شماره خبر: ١٦٩٨٣٧ / تعداد نمايش: 2712

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج