وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت در نشست مشترک کمیته علمی کاشت حلزون شنوایی:

تاکنون بیش از 10 هزار کاشت حلزون در کشور انجام شده است

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: با مشارکت و همکاری شورای عالی پزشکی و هیات امنای ارزی و سازمان های مرتبط، در 13 سال اخیر، 8 مرکز جدید کاشت حلزون اضافه شده و تعداد اعمال جراحی از 174 عمل سالانه به 1147 عمل در سال رسیده است که نشان دهنده توان علمی تیم های درمانی این حوزه است. 
 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در نشست مشترک کمیته علمی کاشت حلزون شنوایی که به منظور بحث و تبادل نظر اعضای کمیته کاشت درخصوص مشکلات بیماریابی، درمان، پیگیری و مسائل مالی بیماران کاشت حلزون شنوایی با معاونت امور اجتماعی، معاونت بهداشتی، سازمان بهزیستی کشور، سازمان آموزش و پرورش استثنایی و موسسه خیریه بخشش در معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر، 11 مرکز کاشت حلزون در کشور فعال است که تاکنون بیش از 10 هزار عمل جراحی در این مراکز توسط کادر مجرب درمانی انجام شده است. 
 
وی افزود: از سال 1371 جراحی کاشت حلزون در کشور آغاز شده است. با مشارکت و همکاری شورای عالی پزشکی و هیات امنای ارزی و سازمان های مرتبط، در 13 سال اخیر 8 مرکز جدید کاشت حلزون اضافه شده و تعداد اعمال جراحی از 174 عمل سالانه به 1147 عمل در سال رسیده است که نشان دهنده توان علمی تیم های درمانی این حوزه است. 
 
دکتر جان بابایی خاطرنشان کرد: حدود 90 درصد از هزینه پروتز و هزینه درمان بیماران توسط وزارت بهداشت پرداخت می شود و مابقی توسط موسسه خیریه بخشش و سازمان بهزیستی کشور که این همدلی و همراهی جای تقدیر و تشکر دارد، هزینه می شود. 
 
وی با بیان اینکه مدیریت هزینه ها در ارائه خدمات باید مد نظر قرار گیرد، گفت: در حال حاضر، تدوین گایدلاین ها و راهنماهای بالینی در این خدمت در دستور کار است که با ابلاغ آن و اجرای فرآیندها در بستر نقشه راه درمان و سطح بندی خدمات، منجر به ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و دسترسی عادلانه به خدمات خواهد شد.
 
گفتنی است، در این نشست، از سامانه ثبت خدمات کاشت حلزون رونمایی به عمل آمد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٢٥ / شماره خبر: ١٨٢٢٩٤ / تعداد نمايش: 514

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج