وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت از بیمارستان شهید راثی شاهین دژ بازدید کرد/ ضرورت تکمیل طرح توسعه بیمارستان شهید راثی

 
وزیر بهداشت در دومین روز از سفر خود به استان آذربایجان غربی با حضور در شهرستان شاهین دژ، از بخش های مختلف بیمارستان شهید راثی این شهر بازدید کرد.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از این بیمارستان در خصوص برنامه های وزارت بهداشت برای ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی در شاهین دژ و تکاب گفت: شاخص های بهداشتی با کمک مردم و پزشکان، پرستاران و همکاران ما در وزارت بهداشت ارتقا پیدا می کند چون ارتقای شاخص های بهداشتی به معنی کاهش بار بیماری ها است و مردم باید در مصرف قند و شکر برای ابتلا به دیابت، رعایت بیشتری کرده و یا فعالیت بدنی داشته باشند و سیگار استعمال نکنند.
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه تقویت زیرساخت های حوزه سلامت به ویژه ارتقای تخت های بیمارستانی یکی از وظایف وزارت بهداشت است، اضافه کرد: در شاهین دژ باید طرح توسعه بیمارستان شهید راثی به سرعت تکمیل شود و تا ظرفیت تخت های بیمارستانی افزایش پیدا کند.
 
دکتر هاشمی یادآور شد: در شاهین دژ به سی تی اسکن، دستگاه دیالیز، آمبولانس و نیروی متخصص نیاز دارد که باید تامین کنیم اما در شهرستان تکاب که در سفر بعدی به استان به این شهر هم سفر خواهم کرد، مهمترین مساله، بیمارستان در حال ساخت است که 10 سال است پیشرفتی نداشته و تلاش می کنیم تا ظرف یکماه آینده تعیین تکلیف و پروژه دوباره فعال شود.
 
دکتر هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر برنامه های وزارت بهداشت برای برخورد با دریافت های غیرقانونی پزشکان گفت: اولین بار است که در طول چند سال گذشته از من در این مورد سوال می شود و این موضوع دیگر در کشور وجود ندارد و اگر موردی مشاهده کرده اید به من بگویید تا رسیدگی کنم.
 
همایون هاشمی نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز وجود دریافت های غیرقانونی را منسوخ شده دانست و گفت: این موضوع سالهاست که دیگر در کشور وجود ندارد.
 
گفتنی است وزیر بهداشت از بخش های بستری جراحی، اورژانس و اتاق عمل این بیمارستان بازدید و ضمن عیادت از بیماران، با پرسنل این بخش ها گفتگو کرد.
 
طرح توسعه بیمارستان شهید راثی شاهین دژ در زمینی با زیربنای 4 هزار متر مربع در 5 طبقه و 51 تخت بستری و بخش های رادیولوژی، سونوگرافی، اتاق عمل، بستری و مراقبت های ویژه است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧ - ١١:٤٧ / شماره خبر: ١٨٣٨٣٠ / تعداد نمايش: 607

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج