وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس در همایش روز جهانی مالاریا:

مالاریا با شاخص های توسعه نیافتگی همراه بوده است، اما به مرحله حذف مالاریا در کشور رسیده ایم

 
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: خوشحالیم که شاهد واپسین گام های سیستم بهداشت و درمان کشور برای حذف مالاریا هستیم و این شاخص، یکی از افتخارات نظام سلامت خواهد بود.
 
به گزارش وبدا، دکتر نعیم امینی فرد در همایش روز جهانی مالاریا در چابهار اظهار داشت: مردم استان سیستان و بلوچستان، کشور و فلات ایران، قرن ها از سلطه مالاریا در ابعاد مختلف زندگی خود، خاطرات تلخ و نامبارکی داشتند و 5 دهه پیش، بالاترین آمار مرگ عفونی مردم به این بیماری تعلق داشت و جمعیت بسیار زیادی را تحت تاثیر قرار می داد اما امروز در آستانه حذف مالاریا در کشور قرار داریم.
 
وی از عدالت به عنوان یکی از شعارهای محوری انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: بی عدالتی در حوزه بهداشتی و درمانی یکی از انگیزه های مردم برای انقلاب اسلامی بود اما در 4 دهه گذشته علی رغم چالش ها و مضیقه هایی که داشتیم، دستاوردهای ارزشمندی در نظام سلامت کسب کرده ایم.
 
نماینده مردم ایرانشهر، نیکشهر، دلگان و سرباز در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول تاریخ، بیماری مالاریا با شاخص های توسعه نیافتگی همراه بوده اما با تلاش های گسترده ای که در کشور شده، به مرحله حذف مالاریا در کشور رسیده ایم.
 
وی یکی از دلایل توفیق نظام سلامت را ایجاد ساختار پیشرفته بهداشتی و درمانی دانست و افزود: در اطراف ما کشورهایی وجود دارند که فاقد این ساختارهای نظام مند هستند. البته در ارکان مهم و تصمیم گیر کشور نیز برای ارتقای شاخص های سلامت، تعهد وجود دارد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١١:٤٤ / شماره خبر: ١٨٩٤٢٢ / تعداد نمايش: 267

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج