وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

از سوی معاون بهداشت مطرح شد:

تاکید بر خدمت رسانی نیروهای بهداشتی در مراسم محرم، اربعین و بازگشایی مدارس

معاون بهداشت وزارت بهداشت در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران گروه های سلامت محیط و کار دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر خدمت رسانی بهتر حوزه بهداشت در برنامه های پیش رو اعم از بازگشایی مدارس، محرم و اربعین حسینی تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی افزود: یکی از اقدامات ارزشمند در حوزه سلامت محیط و کار، راه اندازی دفاتر خدمات سلامت است که باید پیگیری شود.

وی افزود: با راه اندازی این دفاتر در واقع کار این حوزه تازه شروع می شود زیرا باید بر عملکرد آنها نظارت شود چون بدون نظارت اثرگذاری طرح دچار خدشه خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر این دفاتر را راه اندازی نمی کردیم لازم بود بیش از ۲ هزار نیرو در بخش بهداشت محیط استخدام کنیم که این کار در توان وزارت بهداشت نبود.

وی با تاکید براین که با راه اندازی این دفاتر باید میزان پوشش خدمات و کیفیت کار ارتقا یابد، گفت: در بخش بهداشت حرفه ای نیز، کار، نباید در بازدید از محیط های کاری خلاصه شود بلکه از متخصصان طب کار انتظار داریم عوامل زیانبار مشاغل را شناسایی کنند.

دکتر رئیسی افزود: علاوه بر معاینات شغلی، یک متخصص طب کار باید بتواند یک محیط کار پرخطر را شناسایی کند و برنامه ای برای کاهش ریسک، مشاروه دادن و کنترل مخاطرات را با توجه به نوع تولیدات و فضای فیزیکی محل کار و حتی فیزیک شاغلین ارائه دهد و معاینات از شاغلان باید بر پایه ریسک ها، آزمایشات و تست های مختلف از آنان باشد.

معاون بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همکاری بین بخشی در بهداشت محیط، جلسات مشترک با سازمان تعزیرات را مورد اشاره قرار داد و گفت: جلسات خوبی با مسئولان قوه قضائیه، معاونان دادستان و روسای برخی از دادگستری ها داشته ایم و درباره پرونده ها و صدور احکام از طریق سامانه و دفاتر بحث و گفتگو شده است.

وی بر ضرورت توجه به بحث امنیت آب در برخی استان هایی که در این خصوص مشکل دارند تاکید کرد و اظهار داشت: باید در این بخش مستندسازی داشته باشید تا در مواقع اضطراری مانند وقوع سیلاب بتوانید از آنها  استفاده کنید.

وی در پایان از عملکرد حوزه بهداشت بهداشت محیط در برنامه سلامت نوروزی و سیل اخیر قدردانی کرد. /216/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٢٤ / شماره خبر: ١٩٤٢٠٦ / تعداد نمايش: 270

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج