وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی تهران

انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند قلب در روز عید قربان درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

در روز عید قربان قلب جوان 30 ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود به یک بیمار بستری در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد.

  گالری عکس
 دوشنبه 21 مردادماه 98 در روز عید قربان قلب جوان 30 ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود به یک بیمار بستری درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد. خانم 39 ساله‌ای که از 5 سال پیش و بعد از زایمان دچار نارسایی قلبی شده بود با این عمل جان دوباره یافت.
 قلب اهدایی در مدت‌زمانی حدود یک ساعت و ۱۵ دقیقه به تهران رسید و مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و در زمان معین به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) منتقل شد.
پیوند قلب این بیمار در اتاق عمل قلب از ساعت 14 شروع و تا 30: 20 شب به طول انجامید این عمل با سرپرستی دکتر مهرداد صالحی جراح قلب و تیم پیوند قلب دکتر علیرضا بخشنده جراح قلب، دکتر مهرزاد رحمانیان جراح قلب و تیم بیهوشی دکتر کیانوش صابری و دکتر محمود آل محمد و محمدرضا رجبی پرفیوژنیست، فاطمه زرگران کوردیناتور پیوند قلب انجام گرفت و بیمار باحال عمومی خوب به ICU جراحی قلب منتقل‌شده است.
توضیح اینکه عمل پیوند قلب، کبد، کلیه، ریه و پانکراس و… در این مجتمع انجام می‌شود متوسط زمان انجام پیوندها درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) کمتر از میزان استاندارد است که حاکی از تبحر و هماهنگی اعضای تیم درمانی و آمادگی اتاق عمل است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٨ - ١٣:٤٩ / شماره خبر: ١٩٤٠٨٢ / تعداد نمايش: 171

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج