وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازگشت وزیر بهداشت از پاکستان / دستاوردهای سفر دو روزه دکتر هاشمی به اسلام آباد

 

دیدار با  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، امضای تفاهم نامه  همکاریهای بهداشتی، درمانی و دارویی با عمان، دیدار با  وزرای بهداشت پاکستان و عمان و رییس دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت و سخنرانی  در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت و تشریح دستاوردهای طرح تحول سلامت و دیگر برنامه های جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشت از مهم ترین دستاوردهای سفر دو روزه وزیر بهداشت کشورمان به پاکستان بود.

 

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان روز گذشته به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به اسلام آباد پایتخت پاکستان سفر کرد.

 

دکتر  هاشمی در این سفر دو روزه با تدروس آدهانوم  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و همچنین خانم دکتر سائره افضل تارر وزیر بهداشت پاکستان دیدار و گفتگو کرد. مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان ضمن تحسین اقدامات ایران در توسعه بهداشت و درمان، گفت: صنعت تولید دارو در ایران از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده و ایران داروهای با کیفیتی تولید می کند.

 

وزیر بهداشت پاکستان نیز در دیدار وزیر بهداشت کشورمان از آمادگی کشورش برای گسترش همکاریهای دوجانبه، تامین نیازهای دارویی خود از ایران خبر داد و گفت: از تجارب ایران در ریشه کنی بیماری فلج اطفال استقبال می کنیم.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به تشریح دستاوردهای طرح تحول سلامت و دیگر برنامه های جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشت پرداخت.

 

وزیر بهداشت کشورمان در این نشست اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی برنامه ثبت احوال و آمار بهداشتی ایران را در سال 2017 بعنوان یک مدل جهانی معرفی کرده است. دولت ایران در تشکیل پرونده سلامت الکترونیکی در سال 2017 پیشرفت های قابل توجهی به دست آورده است و در حال حاضر 80 میلیون جمعیت ایران در 31 استان این کشور تحت این برنامه قرار دارند.

 

دکتر هاشمی  با ادای احترام به تمامی کسانی که زندگی خود را در نتیجه افراط گرایی و تروریسم از دست دادند بویژه قربانیان بی گناه درگیری ها در سوریه، یمن و بحران اخیر مسلمانان روهینگیا در میانمار، از نسل کشی در میانمار ابراز تاسف کرد.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان همچنین با دکتر احمد محمد بن السعیدی وزیر بهداشت کشور عمان تفاهم نامه بهداشتی، درمانی و دارویی امضاء کرد. بر اساس این تفاهمنامه که در حاشیه شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در اسلام آباد پایتخت پاکستان به امضای وزرای بهداشت ایران و عمان رسید، ایران علاوه بر اعزام  کادر درمانی و نیروی متخصص، دارو نیز به کشور عمان صادر خواهد کرد.

 

دیدار با دکتر فکری، رییس دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت از دیگر برنامه های دکتر هاشمی در اسلام آباد بود.

دکتر  هاشمی عصر امروز  اسلام آباد را به مقصد تهران ترک کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦ - ١٥:٥٤ / شماره خبر: ١٦٧٠٥٩ / تعداد نمايش: 2314

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج