وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برگزاری نشست هم اندیشی نخبگان علمی کلان منطقه 5 کشور به میزبانی فسا؛

تاکید معاون آموزشی وزارت بهداشت بر لزوم توجه به مفاهیم بسته های طرح تحول و نوآوری در آموزش

نشست هم اندیشی معاونین آموزشی و نخبگان علمی طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی کلان منطقه 5 کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکترباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بصورت ویدیو کنفرانس در آیین افتتاحیه این نشست ضمن اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی فسا از گذشته دانشگاه پرتحرکی در حوزه آموزش پزشکی بوده است، بیان داشت: مجموعه منطقه آمایشی 5 منطقه ای است که بر اساس ظرفیت هایش امید زیادی به آن وجود دارد.

دکترلاریجانی با بیان اینکه در طی چند سال گذشته در دولت یازدهم بسته های طرح تحول آموزش تدوین شد، افزود: تدوین بسته ها منجر به ایجاد یک گفتمان جدید در حوزه آموزش علوم پزشکی شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت حضور پررنگ و موثر مدیران و روسای دانشگاهها را در حوزه علوم پزشکی بسیار با اهمیت دانست و گفت: همچنین درگیر کردن اساتید دانشگاهها در مساله آموزش، مساله مهم و حیاتی است و ضرورت دارد در 5 سال آینده کلیه کلان مناطق آمایشی، برنامه بلند مدت و راهبردی خود را جهت ایفای نقش موثر داشته باشند .

وی با تاکید بر اینکه هم افزایی واحد مجموعه کلان منطقه منجر به توانمندسازی کلیه دانشگاهها خواهد شد، اظهار داشت: می بایست ضمن نظرسنجی از دانشگاهها بتوانیم بازبینی در بسته ها و برنامه ها نیز داشته باشیم.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت برگزاری این نشست ها گفت: نتایج بررسی ها نشان می دهد ترجمان بسته ها در دانشگاهها زیاد شفاف نیست و نشست هایی از این دست می تواند به دستیابی به این ترجمان و ایجاد گفتمان واحد کمک کند.

به گفته وی ضرورت درگیر کردن دانشجویان و بالاخص استعدادهای درخشان در زمینه بسته های تحول و نوآوری حایز اهمیت می باشد.

در ابتدای این نشست دکترعلی اصغر خالقی رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز ضمن خیر مقدم به معاونین و نخبگان علمی دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه 5 بیان داشت: تحول در حوزه آموزش علوم پزشکی از ضروریات برهه کنونی نظام آموزشی است.

دکترخالقی افزود: دانشگاه علوم پزشکی فسا مبتنی بر رسالت های کلان، حرکت در مسیر تحول در آموزش پزشکی بعنوان ضرورت نظام سلامت را از برنامه های مهم خود تلقی و به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

دکترسیدامین کوهپایه معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز بر ایجاد وحدت رویه و همگرایی در فرایند اجرایی سازی بسته ها و هم اندیشی در زمینه راهکارهای اجرایی سازی و مفهوم سازی و تبیین بسته ها تاکید کرد.

در این نشست دو روزه معاونین آموزشی و نخبگان علمی به بحث و تبادل نظر در خصوص دستیابی به اهدافی از قبیل دستیابی به یک زبان مشترک در بسته ها، وحدت رویه های اجرایی و پیاده سازی، تبیین و مفهوم سازی و باز تعریف مبانی نظری و علمی بسته ها می پردازند.

در روز اول نشست که دیروز برگزار شد بسته های دانشگاههای نسل سوم، مرجعیت علمی و آموزش پزشکی پاسخگو مورد نقد و بررسی نخبگان دانشگاهی کلان منطقه 5 قرار گرفت.

گفتنی است در این نشست معاونین آموزشی و نخبگان علمی طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی شیراز، بوشهر، هرمزگان، یاسوج ، جهرم، فسا، لار و گراش حضور دارند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦ - ٠٨:٥٦ / شماره خبر: ١٦٧١٣٨ / تعداد نمايش: 2887

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج