وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت عنوان کرد:

ضرورت مجهز شدن به تکنولوژی های پیشرفته برای تشخیص و درمان بیمای های مدرن

 
 
رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت از پروژه ها و ایده های جدید حمایت می کند، گفت: در وزارت بهداشت برای بازارسازی محصولات، اتفاقات خوبی افتاده است و اگر محصولی معرفی شود، در هیات امنای ارزی با اخذ مساعدت های لازم، می تواند بازار خود را توسعه دهد.
 
به گزارش وبدا، دکتر حسین وطن پور در نشست امضاي تفاهم نامه راه اندازی مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه های صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران گفت: پیشرفت های ما در حوزه پزشکی بسیار چشمگیر است، تا جاییکه می توان دانش پزشکی را به کشورهای دیگر صادر کرد، اما با بروز بیماری های مدرن در جوامع، به مجهز شدن به یک سری تکنولوژی های پیشرفته برای تشخیص و درمان این بیمای ها، الزامی است. 
 
وی افزود: مثلا در حوزه تصویربرداری ها، پروتزهای عصبی، 3D پریتینگ ها و سلامت دیجیتال نیاز به پیشرفت در حوزه فنی داریم، چراکه در دنیا، پیشرفت های خوبی در این حوزه ها حاصل شده است. 
 
دکتر وطن پور با بیان اینکه تاکنون بین حوزه فنی و حوزه پزشکی همکاری های فردی و غیرتشکیلاتی وجود داشته است، خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم نامه، ادامه همکاری ها در حوزه فنی و پزشکی به صورت نظم یافته تر و به صورت الگوی تشکیلاتی در سطح کشور و در سایر دانشگاه ها اجرا خواهد شد. 
 
وی گفت: در وزارت بهداشت برای بازارسازی محصولات اتفاقات خوبی افتاده است و اگر محصولی معرفی شود، در هیات امنای ارزی با اخذ مساعدت های لازم، می تواند بازار خود را توسعه دهد، ضمن اینکه اداره کل تجهیزات پزشکی نیز در این زمینه همکاری های خوبی را دارد تا چنانچه محصولات استانداردها و گواهینامه هایی لازم دارد، آنها را فراهم کند. 
 
رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت بیان کرد: درحال حاضر در وزارت بهداشت نیاز داریم تا پروژه های عملیاتی را در دست گیریم، همچنین وزارت بهداشت از پروژه ها و ایده های جدید حمایت می کند تا در تحقق شعارهای کشور مبنی بر اشتغال زایی، خودکفایی و جلوگیری از خروج ازر و فرار نخبگان، وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم/207

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧ - ١٢:٣١ / شماره خبر: ١٧٧٦٨٣ / تعداد نمايش: 1125

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج