وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام تبریک معاون درمان وزارت بهداشت به پزشکان به مناسبت روز پزشک/ روز پزشک، روز بزرگداشت علم مبتنی بر ایمان، اراده و پشتکار مبتنی بر معرفت است

 

دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموش پزشکی در پیامی روز پزشک را به جامعه پزشکان تبریک گفت.

به گزارش وبدا، متن این پیام به شرح زیر است: به نام او که شفابخش دردهاست، نام او قال رسول الله: ما انزل الله داءُ الّا و انزل له دواءُ. پیامبر گرامی اسلام فرمودند: خداوند دردی نیافریده مگر آنکه داروی آن را نیز آفریده است.

هين مكش بهر هوا آن بارِ علم تا ببينى در درون انبار علم خويش راصافى كن از اوصاف خود تا ببينى ذات پاك صاف خود بينى اندر دل علوم انبياء بى كتاب و بى مُعيد و اوستا روز پزشک به معنای حقیقی کلمه، روز بزرگداشت علم مبتنی بر ایمان، اراده و پشتکار مبتنی بر معرفت و روز تکریم فرهیختگان سپیدپوشی است که جایگاه شایسته خویش را در این عرصه گسترده به اثبات رسانده اند.

شافی دردمندان جامعه که با مدد از باری تعالی و فداکاری و از خودگذشتگی، به هم نوعان خود امید و زندگی می بخشند.

اکنون جامعه پزشکی ایران اسلامی، با بهره مندی از پزشکان حاذق، مستعد و توانمند، فاتح سربلند قله های پیشرفت و موفقیت در عرصه های داخلی و بین المللی است و همت والا و دلسوزانه این عزیزان، آرام بخش درد و آلام هم میهنانمان در محروم ترین نقاط کشور است.

اینجانب فرا رسیدن زاد روز حکیم فرزانه ابوعلی سینا و روز پزشک را به تمامی پزشکان ارجمند که در کسوت پر افتخار پزشکی به خدمت دردمندان مشغول هستند تبریک و تهنیت عرض نموده و از زحمات بی دریغ و خالصانه شان تقدیر و تشکر می کنم .

امیدوارم شاهد موفقیتهای روز افزون جامعه پزشکی، ارتقای بیش از پیش سلامت کشور و درخشش روزافزون این حوزه در سطح ملی و منطقه ای باشیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١ شهريور ١٣٩٨ - ١٧:٣٦ / شماره خبر: ١٩٤٣٥٠ / تعداد نمايش: 320

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج