وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

جمع‌آوری و معدوم‌سازی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی غیرمجاز از سطح مراکز عرضه شهر دلوار

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان از کشف و ضبط بیش از 200 کیلوگرم مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در شهر دلوار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، دکتر علی نگین‌تاجی گفت: به‌منظور پیشگیری از بیماری‌های منتقله از طریق مواد غذایی، طرح ضربت بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی با به‌کارگیری تمامی کارکنان بهداشت محیط و همکاری شبکه دامپزشکی در سطح شهر دلوار اجرا شد.
وی تصریح کرد: این مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته شامل انواع آبمیوه، شیرینی، شکلات، نوشابه، انواع چیپس، مواد لبنی، پفک، کیک و کلوچه بودند که از واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی کشف شدند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در ادامه با اشاره به اینکه شهروندان و مسافران از خریداری مواد غذایی فاسد از فروشندگان دوره‌گرد خودداری کنند، افزود: بیشتر این مواد غذایی به علت قرار گرفتن در فضای باز، آلوده بوده و تهدیدی جدی برای سلامت جانی افراد محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: دقت نمودن در برچسب و شناسنامه بهداشتی کالاها شامل پروانه ساخت، آدرس کارخانه تولید، علامت استاندارد و تاریخ تولید و انقضای هر کالایی پیش از خریداری و مصرف آن لازم و ضروری است.
دکتر علی نگین تاجی تأکید کرد: با توجه به اینکه سلامت افراد جامعه در اولویت است بنابراین با هرگونه تخلف در زمینه عرضه مواد غذایی فاسد برخورد قانونی صورت می‌گیرد و مردم نیز می‌توانند در صورت مشاهده اقلام تاریخ‌مصرف گذشته در حال توزیع، ضمن پرهیز از خرید، این امر را به ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مراکز خدمات جامع سلامت اطلاع دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ادامه داد: شهروندان و مسافران هرگونه شکایات خود پیرامون مسایل بهداشتی را می‌توانند از طریق تماس با سامانه تلفنی شبانه‌روزی 190 در میان بگذارند.

انتهای پیام/ ح.د 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥ - ١٤:١١ / شماره خبر: ١٥٩١١٩ / تعداد نمايش: 1554

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج