وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شیراز/مجموعه اورژانس، بهداشت و درمان فارس، همچنان در وضعیت آماده باش برای خدمات رسانی به زلزله زدگان

مجموعه اورژانس، بهداشت و درمان فارس، در پی وقوع حادثه تلخ زلزله در استان های غربی، با نظارت مستقیم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و برگزاری نشست های متعدد و برنامه ریزی، کماکان در حالت آماده باش به سر می برد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، در ادامه نشست های شبانه روزی ستاد حوادث غیرمترقبه، اورژانس، معاونت های درمان و بهداشت و دیگر واحدها، شب گذشته نیز دکتر "علی بهادر"، سرپرست دانشگاه، با حضور در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس، بار دیگر روند آمادگی نیروها را مورد بررسی قرار داده و دستورات لازم در این خصوص، صادر شد.

دکتر "محمودرضا پیروی" مدیر ستاد حوادث غیرمترقبه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: در ادامه نشست های این ستاد از زمان وقوع زلزله در استان های غربی با هدف ایجاد آماده باش و اعزام نیرو، شب گذشته نیز نشست دیگری با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار و در خصوص تمهیدات اندیشیده شده، آمادگی دانشگاه و هماهنگی اعزام تیم تخصصی دانشگاه تصمیماتی اتخاذ شد.

او با اشاره به آمادگی کامل نیروهای بهداشتی و درمانی، افزود: بر اساس اعلام نياز وزارت بهداشت، شب گذشته، زمینه های اعزام چند متخصص جراحی مغز و اعصاب و ارتوپد فراهم شده و يك فروند هواپيماي ارتش و يك فروند هواپيماي سپاه نیز برای اعزام به کرمانشاه، به حالت آماده باش درآمد که به علت اعلام عدم نیاز از سوی وزارت بهداشت در آخرين لحظات، اقدام نهايي انجام نشد.

دکتر پیروی ادامه داد: همچنین با حضور دکتر بهادر در ستاد بحران دانشگاه، دیگر هماهنگی ها تا نيمه شب ادامه داشت.

مدیر ستاد حوادث غیرمترقبه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بر اساس تجربيات گذشته، اعزام ها مي بايست بسیار حساب شده و برنامه ريزي شده انجام شود، افزود: اعزام نيرو بدون برنامه، ايجاد بحران مضاعف مي كند و اسكان، غذا، تجهيزات، تعداد و نوع مصدومان مي بايست با اعزام نيروها تناسب داشته باشد.

او از همت و غيرت همه مجموعه سلامت فارس كه به راه های مختلف برای امدادرسانی در این حادثه اعلام آمادگي کردند، بار دیگر سپاسگزاري کرد و یادآور شد: در صورت نياز، بر اساس بانك اطلاعاتي موجود در دانشگاه و يا پایگاه های خبری دانشگاه، اطلاع رساني لازم انجام می شود.

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - ١٦:٥٣ / شماره خبر: ١٦٨٨٨٢ / تعداد نمايش: 605

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج