وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شیراز/راه اندازی واحد مشاوره روانشناسی و روانپزشکی بیماران خاص در مراکز قطب درمان فارس

واحد مشاوره روانشناسی و روانپزشکی بیماران خاص در مراکز قطب درمان استان فارس، شامل شهرستان های مرودشت، فیروزآباد، کازرون و داراب، راه اندازی شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "سید ابوالفضل هاشمی اصل"، مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه ضمن تقدیر از فعالیت های اداره بیماران خاص در این خصوص، گفت: بیماران خاص به دلیل ماهیت بیماری مزمن خود با مشکلات متعددی مواجه می شوند که این مسأله ضرورت توجه به مسایل روحی، روانی در این بیماران را دو چندان می کند.

دکتر "داود حدادی" رئیس اداره بیماران خاص دانشگاه نیز با بیان اینکه در سطح دانشگاه علوم پزشکی شیراز، 22 مرکز تالاسمی و حدود هزار و چهارصد بیمار تالاسمی وجود دارد، گفت: اداره بیماران خاص در راستای ارتقای کیفیت خدمات درمانی ارائه شده به بیماران، در سال گذشته اقدام به راه اندازی واحد مشاوره روانشناسی و روانپزشکی بیماران خاص، با اولویت بیماران تالاسمی در بیمارستان شهید دستغیب شیراز کرده است.

او افزود: پیرو اجرای موفق این طرح و رضایت بیماران، تصمیم بر آن شد که این طرح در مراکز قطب درمانی نیز اجرایی شود؛ بعد از بررسی ها و رایزنی های انجام شده با روسای بیمارستان ها در این مراکز، از هر مرکز یک روانپزشک و یک روانشناس انتخاب و دوره آموزشی با حضور آنان در مرکز استان تشکیل شد.

دکتر حدادی ادامه داد: در حال حاضر با وجود پنج مرکز مشاوره بیماران خاص تحت پوشش این اداره برای تمامی مراجعان، پرونده الکترونیکی تشکیل و اطلاعات بیماران برای پیگیری درمان در سامانه مربوطه ثبت می شود.

دکتر "رامین افشاری"، فوکال پوینت برنامه مشاوره روانشناسي و روانپزشكي بيماران خاص نیز بیشترین فعالیت های این مراکز را شامل ویزیت روانشناسی بیماران به صورت فعال، مشاوره و روان درمانی فردی، گروه درمانی و مشاوره خانوادگی، برگزاری نشست های پرسش و پاسخ، توانمندسازی روانی و مهارت های زندگی و ویزیت روانپزشکی بیان کرد.

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - ١٦:٥٤ / شماره خبر: ١٦٨٨٨٤ / تعداد نمايش: 612

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج