وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش حمزه لو روابط عمومی معاونت امور اجتماعی دانشگاه

ارومیه/ دکتر افشانی : پیامهای سلامت هدفمند ، اولویت بندی شده و بر اساس نیاز جامعه راهی موثر به سوی ارتقای سلامت

این مطلب را رئیس شورای پیام رسان سلامت استان در پنجمین جلسه این شورا عنوان کرد .

پنجمین جلسه شورای پیام رسان سلامت استان آذربایجان غربی 19دی ماه 1396درسالن جلسات معاونت امور اجتماعی دانشگاه برگزارشد.

در ابتدای این جلسه دکتر علی افشانی رئیس شورای پیام رسان سلامت استان ، گزارشی از اقدامات این شورا و بویژه درحوزه های اطلاع رسانی ، رسانه ملی و تعامل با اصحاب رسانه را بیان نمود.

وی بر اهمیت پیامهای تولید شده در عرصه سلامت تاکید کرده و گفت : یکی از مشکلات مهم پیامهای سلامت این است که یا بر اساس نیاز مخاطب تهیه نشده و کلیاتی واضح از موضوعی را بیان می کند و یا اینکه هیچ الویت بندی برای تولید پیامها صورت نمی گیرد که این امر موجب عدم کارایی موثر این پیامها می گردد لذا تولید پیامهای سلامت هدفمند ، اولویت بندی شده و بر اساس نیاز جامعه راهی به سوی ارتقای سلامت می باشد و مورد پذیرش مخاطبین می گردد و این وظیفه مهم بر عهده شورای پیام رسان بوده که مسئولیت ما را دو چندان می کند .

دکتر افشانی برلزوم عملیاتی نمودن اقدامات شورا با شروع برگزاری کارگاه آموزشی توجیهی خبرنگاران تاکید کرده و مصوبات جلسات قبلی را بررسی و پیشنهاد نمود جهت استفاده از پتانسیل بالای شورای هماهنگی روابط عمومی ادارات استان و همچنین شهرداری جلساتی با روابط عمومی استانداری ، شهرداری و شورای شهربرگزار گردد.

سپس دکترمهران میرزایی مدیر امور اجتماعی دانشگاه ، با بیان اینکه از اقدامات شورا می توانیم در تشریح وظایف سلامتی و تعامل بین بخشی معاونت امور اجتماعی بهره ببریم افزود : موفقیت معاونت امور اجتماعی در تداوم اجرای برنامه های پیام گزاران سلامت می تواند در اقدامات شورای پیام رسان هم مورد بهره برداری گیرد و درنهایت جلب حمایت اصحاب رسانه از حوزه سلامت و انتشار پیامهای موثر عرصه سلامت را از توانمندی های شورای پیام رسان عنوان کرد.

همچنین مهندس حیدر داراب کارشناس مسئول دبیرخانه سیاستگزاری سلامت استان در این جلسه در خصوص مجمع سلامت استان که تا پایان سال در آذربایجان غربی برگزار خواهد شد و همچنین جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی در حوزه سلامت توضیحاتی ارائه نمود.

گفتنی است در این جلسه پیام های بهداشتی ، درمانی ، غذایی و دارویی برای اطلاع رسانی مورد بررسی قرارگرفته و مقرر شد کارگاه آموزشی و توجیهی خبرنگاران و اصحاب رسانه توسط شورای پیام رسان و با همکاری معاونت اموربهداشتی ، معاونت امور اجتماعی و خانه  مطبوعات در بهمن ماه برگزار گردد.


 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - ١١:٤٦ / شماره خبر: ١٧١٤٧٠ / تعداد نمايش: 445

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج