وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: روند گزینش در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطلوب است/ گزارش تصویری

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: روند گزینش در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نحو احسن انجام‌شده است.
دکتر سعید کشمیری در نشست با مدیر و کارکنان هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت سالروز تأسیس هسته گزینش به‌فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: اهمیت سلامت بر کسی پوشیده نیست و خدمت در این بخش نیازمند دقت و هوشیاری بسیار بالاست چراکه با سلامت و بهداشت مردم در ارتباط هستیم.
وی تصریح کرد: با توجه به وظایف مهم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تعداد نیروهای این دانشگاه در سراسر استان زیاد است و هرکدام وظایف مهمی بر عهده‌دارند و با این شرایط، وظیفه بخش گزینش نیز بسیار سنگین است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تمام افرادی که در حوزه سلامت در حال خدمت‌رسانی هستند به دلیل حساسیت شغلی خود، باید برای دیگران الگو باشند به همین علت افرادی که وارد این خانواده بزرگ می‌شوند باید انسان‌هایی متعهد، متخصص و دلسوز باشند و نیاز است که از تعهد و تخصص آنها مراقبت کافی انجام شود.
دکتر کشمیری بابیان اینکه خدمت به مردم و صیانت از حقوق افراد و کارکنان دانشگاه یکی از وظایف اصلی همه مدیران دانشگاه است افزود: دانشگاه علوم پزشکی در زمینه توسعه‌ در حوزه بهداشت و درمان جزو خانواده‌های پرجمعیت دستگاه‌های اداری استان است و هر چه جمعیت بیشتر باشد نیاز به مراقبت و حساسیت بیشتری وجود دارد.
وی گزینش دانشگاه را از واحدهای پرمسئولیت و حساس دانشگاه معرفی کرد و اظهار داشت: تیمی که در گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال خدمت است به‌دوراز مسایل شخصی و جانبی، بر اساس قوانین و مقررات و شرح وظایفی که وجود دارد، کار را به‌خوبی انجام می‌دهند و ارتقا رتبه کسب‌شده توسط این واحد، نتیجه و مؤید زحمات شبانه‌روزی شما است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: تعداد نیروهایی که سالانه در قالب انواع قراردادها وارد دانشگاه علوم پزشکی می‌شوند بسیار بالاست و حجم کار بالایی بر واحد گزینش تحمیل می‌شود که آمار موجود نشان می‌دهد کار به نحو احسن و کیفی انجام می‌شود.
دکتر کشمیری بابیان اینکه پرداختن به موضوع سلامت یکی از اولویت‌ها وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است اظهار داشت: سلامت و امنیت هر دوپایه‌های آرامش روحی و روانی در جامعه است.
مدیر هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: گزینش در سیستم‌های اداری کشور برای انتخاب و جذب نیروهای صالح، متعهد و مجرب در زمینه‌های مختلف شغلی که بتوانند در نظام به‌صورت سالم و متعهدانه خدمات شایسته و بایسته‌ای را به مشتری‌های دستگاه‌های دولتی ارائه دهند لازم و ضرورت است.
محمدعلی پولادی تصریح کرد: به دلیل تخصصی بودن کار هسته گزینش و نیاز به بازآموزی‌های پی‌درپی، با توجه به مسایل تخصصی شغل تحقیق و مصاحبه، برای اعضا آموزش‌های لازم به‌صورت سالانه ارایه می‌شود به همین دلیل در هسته گزینش شاهد ارتقای کیفیت اطلاعات و رعایت ضوابط و مقررات هستیم.
مدیر هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با آسیب‌شناسی مجموعه گزینش در همه سطح‌های دانشگاه و ارائه آموزش‌های لازم در خصوص قوانین، مقررات و مشکلات موجود بسیاری از این آسیب‌ها برطرف و خیلی از موارد با توجه به ارائه آموزش‌های لازم برطرف و مراتب اجرای ضوابط کار ارتقا یافت.
پولادی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در خصوص گزینش اشاره نموده‌اند که "گزينش بايد هوشمندانه، عالمانه و دقيق باشد".
وی تصریح کرد: تبدیل وضعیت نیروهای استخدامی، گزینش مستمر و همچنین پاسخگویی بالای 55 درصدی جهت تمدید قرارداد نیروها تا این تاریخ جهت سال 97 و همچنین برگزاری دوره اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی قوانین و مقررات گزینشی برای بیمارستان شهید گنجی ازجمله عملکرد هسته گزینش طی سال جاری است.
مدیر هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تشکیل پرونده داوطلبان پذیرش بهورزی و انجام امور گزینشی آنان نیز از کارهای در دست اقدام هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
به مناسبت سالروز تأسیس هسته گزینش به‌فرمان امام خمینی (ره)، نشستی با حضور رییس دانشگاه، مدیر و پرسنل هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن ابن‌سینا برگزار شد.

انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - ١٤:٢١ / شماره خبر: ١٧١٤٨٣ / تعداد نمايش: 500

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج