وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

فرماندار گناوه: رسانه‌ها مردم را به اتصال منازل به شبکه فاضلاب ترغیب کنند

فرماندار گناوه گفت: از فعالان رسانه و فضاهای مجازی این شهر انتظار داریم بااطلاع رسانی گسترده خانوارها را به اتصال انشعاب دفع فاضلاب منازل خود به شبکه شهری تشویق و ترغیب کنند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، سید علی پاک‌نژاد در جلسه شورای سلامت شهرستان گناوه با دستور کار بررسی مسایل و مشکلات فاضلاب شهر افزود: درحالی‌که حدود 10 هزار خانوار در این شهر اقدام به اخذ انشعاب فاضلاب کرده‌اند، اما به شبکه جمع‌آوری متصل نشده‌اند که انتظار داریم برای حفظ و ارتقای مقوله سلامت و بهداشت محیط مشارکت و اقدام کنند.
وی اظهار کرد: بحث فاضلاب دغدغه همه مردم این شهر است و باید خود آنان در این زمینه به‌خوبی ایفای نقش کنند.
فرماندار گناوه گفت: تکمیل شبکه فاضلاب این شهر نیاز به اعتبار ملی دارد اما باید نسبت به اتصال منازل افرادی که انشعاب گرفته‌اند به شبکه فاضلاب شهری با همکاری مردم و مسئولان تلاش کنیم.
وی بابیان اینکه توجه به آموزش و تشویق مردم از طریق تریبون‌های نماز جمعه و مساجد می‌تواند در این زمینه اثرگذار باشد، افزود: برپایی این نشست مثمر ثمر بوده و باید استمرار یابد و در نشست بعدی اقدام‌های به‌عمل‌آمده توسط اعضای شورای سلامت ارایه شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: در جمع‌بندی تدوین نظام‌نامه سند سلامت این شهرستان موضوع فاضلاب به‌عنوان اولین معضل و مشکل شهر گناوه به شمار آمده است.
مهندس محمد بازیاری افزود: در این نشست باید با همفکری و ارایه راهکار در حل مشکل فاضلاب این شهر به نتیجه‌ای درخور دست‌یابیم.
وی با اشاره به اینکه حل مشکل فاضلاب خواسته اولیه مردم این شهر است و باید پاسخگو باشیم، گفت: شبکه بهداشت و درمان موضوع فاضلاب را در برنامه‌های اصلی خود قرار داده و تاکنون نشست‌ها، مذاکرات و مکاتبات متعددی ازجمله در زمینه اتصال خانوارها به شبکه انجام داده است.
مهندس محمد بازیاری اظهار کرد: دراین‌ارتباط حدود 71 اخطار به منازلی که به شبکه متصل نشدند صادر و تاکنون 30 نفر اقدام به وصل فاضلاب خانه خود به شبکه فاضلاب کرده‌اند.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه از مسئولان دستگاه‌های مرتبط با موضوع فاضلاب خواست تا انتظاراتی که از آنان می‌رود با همفکری و همیاری برآورده کنند.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان گناوه نیز گفت: تعداد 10 هزار خانوار در این شهر که از سال 85 انشعاب فاضلاب به آنان فروخته‌شده و بدهی ندارند تا هنوز نسبت به اتصال شبکه اقدام نکرده‌اند.
غلامرضا مختاری افزود: این اداره در ارتباط با خانوارهایی که مشکل مالی در زمینه اتصال به شبکه فاضلاب را دارند، آماده همکاری در پرداخت به‌صورت اقساطی هستیم.
رییس شورای اسلامی شهر گناوه گفت: این شورا به‌منظور حل مشکل فاضلاب که خواسته به‌حق و اصلی مردم بوده رایزنی و پیگیری‌های مستمری به همراه شهردار با مقام‌های کشوری برای تأمین بودجه مورد نیاز کرده است.
روح‌الله ملک‌زاده افزود: رها شدن فاضلاب‌های خانگی به کانال دفع آب‌های سطحی به‌ویژه در میدان مرکزی و مجتمع‌های تجاری به بهداشت محیط و عمران شهر آسیب جدی وارد کرده که امیدواریم در حل این مشکل چاره‌اندیشی شود.

 انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - ١٤:٢١ / شماره خبر: ١٧١٤٨٤ / تعداد نمايش: 470

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج