وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

تاكيد رياست دانشگاه علوم پزشكي شهركرد بر اهميت و جايگاه سلامت در تحقق توسعه پايدار

وب دا؛ رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري با اشاره به در پيش بودن هفته سلامت(يكم لغايت هفتم ارديبهشت ماه جاري) گفت: هفته سلامت فرصت مغتنمي است تا با بيان اهميت و جايگاه بسيار مهم و سهم آن در تحقق توسعه پايدار، بر مشاركت مردم وهمراهي مجموعه نهادهاي حاكميتي و اجرايي تاكيد شود.
به گزارش وب دا؛ دكتر ارسلان خالدي فر، همچنين از هفته سلامت بعنوان فرصتي براي گام نهادن در مسير بازنگري و نگاه مجدد به توانمندي ها، دستارودها و انتظارات موجود براي پاسخ گويي منطقي و شايسته به مردم، بازتواني مضاعف و در قالب يك برنامه منسجم و كلان همراه با ساير دستگاه هاي مسئول در مسير تحقق سلامت مردم ياد كرد.
وي، فرهنگ سازي و اطلاع رساني در راستاي ارتقاي سلامت و تاكيد بر اصلاح روش هاي زندگي براي تامين سلامتي مردم و به ويژه با موضوع "شعار سال" و تحول سلامت را از اهداف مهم نامگذاري هفته سلامت عنوان كرد.
به گفته وي، تبيين اهميت سلامت در برقراري "توسعه پايدار" و تبيين شعار "انسان سال؛ محور توسعه پايدار" و جلب مشاركت مردم در همكاري عمومي در راستاي توجه به نقش سلامت و پيش گيري براي داشتن جامعه اي سالم از ديگر اهداف نامگذاري اين هفته بشمار مي رود.
وي تصريح كرد: همچنين اختصاص يكي از هفته ها بعنوان هفته سلامت مي تواند ضمن كمك به جلب حمايت سياست گزاران و مديران ارشد در پشتيباني از برنامه هاي سلامت و جلب مشاركت همكاري هاي بين بخشي و دستگاه هاي مرتبط با سلامت مردم در جلب مشاركت سازمان هاي غير دولتي مردم نهاد در سلامت جامعه نيز موثر باشد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در ادامه ،‌ برجسته سازي موفقيت ها و دستاوردهاي حوزه سلامت و بيان چالش هاي موجود و انتظارات، تكريم فعاليت هاي دست اندركاران حوزه بهداشت و درمان و تقدير از فعالان حوزه سلامت را از ديگر اهداف اختصاصي نامگذاري هفته سلامت دانست.
دكتر خالدي فر ادامه داد: همچنين هفته سلامت مي تواند زمينه ساز تبيين عوامل موثر بر سلامت جامعه و توجه دادن مردم و دست اندركاران نظام سلامت به "شعار سال" بشمار آيد.
وي تصريح كرد: با توجه به انتخاب عناوين مهم براي هر يك از روزهاي اين هفته،‌غذا، پيشگيري از بيماري هاي غير واگير، بهداشت دهان و دندان،‌پزشك خانواده و نظام ارجاع، بهداشت محيط بعنوان مووعات پر اهميت مطرح هستند.
دكتر خالدي فر،‌ نشاط اجتماعي- سلامت روان- اجتماعي شدن سلامت ، دسترسي به خدمات سلامت در حوادث غير مترقبه، بيمه كارآمد، برنامه هاي تحول در آموزش پزشكي و صرفه جويي منابع را از ديگر موضوعات حائز اهميت براي طرح و پرداختن به آن در هفته سلامت برشمرد.
به گفته وي، مخاطب برنامه هاي هفته سلامت،‌ عموم مردم، سياستگذاران، رسانه ها، دستگاه ها و نهادهاي حاكميتي (SDH) و تشكلهاي مردم نهاد هستند كه هريك بايد با همكاري همه جانبه در راستاي تحقق اهداف نظام سلامت تلاش نمايند.
وي در پايان اظهار اميدواري كرد: با بهره گيري از چنين فرصت هايي هرچه بيشتر و محكم تر در راستاي ارتقاء سلامت جامعه گام برداشته شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧ - ١٦:٣٤ / شماره خبر: ١٧٥٤١٦ / تعداد نمايش: 188

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج