وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

ارومیه/اهدا 6 عضو دختر نوجوان مهابادی

خانواده مرحومه آذری فر با اهدا 6 عضو فرزند نوجوان خود، به بیماران نیازمند به پیوند اعضاء، زندگی دوباره بخشیدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: مدینه آذری فر ساکن مهاباد در شهرستان نمین از توابع استان اردبیل بر اثر سقوط از ارتفاع در محل کارش دچار حادثه شده بود.

دکتر مرزنگ افزود:  این دختر نوجوان پس از این حادثه دچار ضایعه مغزی شده و به بیمارستانی در اردبیل انتقال یافت که بعد از تشکیل کمیته پزشکان در اردبیل  مرگ مغزی بیمار تایید شد و با رضایت والدین پس از اعزام  مرحومه به بیمارستان امام خمینی تهران، توسط تیم پزشکان جراح مغز و اعصاب نیز مرگ مغزی این بیمار تایید شد.

وی اظهار داشت: با رضایت والدین در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران 6 عضو بدن مدینه آذری فر به بیماران نیازمند پیوند اعضا اهدا می شود.

دکتر عباس خدادادی مسئول پیوند اعضای بیمارستان امام خمینی (ره) تهران گفت: 2 کلیه، کبد، پانکراس، دریچه آئورت و دریچه ریوی قلب وی به بیماران نیازمند پیوند اهدا می شود.

وی بیان کرد: پس از آزمایش های لازم روی دریچه های قلب وی از جمله آزمایش های عفونی، سلامت آنها مشخص شده و استفاده از این دریچه ها برای پیوند به سایر بیماران امکان پذیر است.

مراسم خاکسپاری "مدینە آذری‌فر" دختر نوجوان 17 ساله با حضور خانواده و آشنایان متوفی،صدا و سیمای مرکز مهاباد و مردم قدرشناس مهاباد در محل باغ رضوان این شهر برگزار شد. روحش شاد و یادش گرامی.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧ - ١٢:١٧ / شماره خبر: ١٧٧٧٣٨ / تعداد نمايش: 267

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج