وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیرجند/نشست خبری دستاوردهای سفر وزیر

خبرهای دکتر قائمی از دستور وزیر برای اختصاص فلوشیپ نازایی تا حضور نوآوران سلامت دربشرویه

 

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست خبری رئیس دانشگاه با اصحاب رسانه، پیرامون دستاوردهای هفتمین سفر مقام عالی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به استان برگزار شد.
رئیس دانشگاه با اشاره به مصوبات سفر وزیر به استان و درخواست های دانشگاه، از دستور اکید وزیر بهداشت برای اختصاص یک نفر فلوشیپ نازایی به استان خبر داد و گفت: امیداوریم این مهم تا آبان ماه و یا اوایل آذر ماه اتفاق بیافتد، تا مرکز ناباروری و نازایی رویش استان بتواند تمامی خدمات را به طور کامل ارائه بدهد و دیگر نیازی به مراجعه زوجین به یزد و مشهد نباشد.
دکتر کاظم قائمی از موافقت وزیر برای گذراندن دوره های لازم برای دو نفر از متخصصان زنان جوان بومی ساکن استان خبر داد و افزود: اختصاص فوق تخصص نفرولوژی برای بیماران دیالیزی نیز مورد موافقت وزیر قرار گرفت
وی از دستور بررسی و اقدام وزیر با پذیرش دانشجو برای مقطع کارشناسی ارشد فناوری سلامت خبر داد و گفت: با دستور وزیر، بیرجند به عنوان یکی از مراکز پایلوت تله مدیسین( پزشکی از راه دور) انتخاب شد.
رئیس دانشگاه با اشاره به مزایای تله مدیسین اضافه کرد: این فناوری باعث می شود، تا با بررسی شرح حال و تشخصیص های پاراکلینیکی از راه دور توسطه پزشک متخصص مربوطه، اعزام ها به بیمارستان ها کاهش یابد.
دکتر قائمی از دستور بررسی و اقدام وزیر بهداشت برای پذیرش دانشجوی دستیار تخصص رشته های چشم پزشکی، پوست و آسیب شناسی خبر داد و گفت: امیدواریم علیرغم تغییر اعضای هیئت بورد داروسازی، با توجه به رایزنی های صورت گرفته، بتوانیم سال آینده 20 دانشجوی داروسازی نیز پذیرش کنیم.
وی همچنین از دستور اقدام وزیر برای پذیرش دانشجو برای رشته های  کارشناسی ارشد فیزیولوژی، باکتری شناسی و نانو تکنولوژی خبر داد و گفت: پذیرش دانشجو برای رشته کتابداری پزشکی در مقطع کارشناسی نیز دیگر درخواستی بود که مورد دستور بررسی و اقدام وزیر قرار گرفت.
رئیس دانشگاه با اظهار اینکه تمام موارد مذکور نیازمند پیگیری معاونین دانشگاه است و امیدواریم این دستورات عملی شود گفت: راه اندازی مرکز تروما استان با توجه به آمار بالای تصادفات یک ضرورت و نیاز است که وزیر بهداشت نیز این پروژه را بسیار مهم دانسته و باتوجه به اهمیت آن دستور مساعدت داد.
دکتر قائمی از حضور تیم بنیاد خیریه نوآوران سلامت (دکترهاشمی وزیر بهداشت موسس آن می باشد ) در رقه بشرویه از اول مهرماه برای مدت 75  الی 90 روز خبر داد و گفت: این تیم خدمات تخصصی چشم پزشکی و دندانپزشکی را به طور رایگان ارائه خواهد داد.
وی پروژه بهسازی و توسعه اورژانس نهبندان را اولویت بعدی دانشگاه دانست و گفت: امیدواریم سالن همایش دانشگاه نیز تا پایان آذرماه به بهره برداری برسد.
رئیس دانشگاه در خصوص بحث بیمارستان دوم در قائن نیز بیان کرد: این شهر به دلایل متعدد نیاز به بیمارستان دوم دارد، که ردیف بودجه مستقل نیز دارد و باید برای محل احداث بیمارستان به جمع بندی نهایی رسید.
دکتر قائمی از برگزاری نشست مجمع سلامت شهرستان های قائن وزیرکوه خبر داد و گفت: به همت خیرین دو دستگاه دیالیز در زیرکوه مستقر شده است.
وی با اشاره به حمایت ها و عنایت وزیر بهداشت در چندین سال اخیر به دانشگاه و قدردانی از دکتر هاشمی گفت: امیدواریم روند رو به رشد دانشگاه با کمک مجموعه دانشگاه همچنان تداوم یابد و هیچ گاه متوقف نشود.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧ - ١٣:٥٣ / شماره خبر: ١٨١٠٢٩ / تعداد نمايش: 187

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج