وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا-اسدآباد

اردوی بزرگ جهادی بسیج جامعه پزشکی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد

به گزارش وبدا-اسدآباد، اردوی بزرگ جهادی بسیج جامعه پزشکی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد به همت و همکاری کارکنان دانشکده برگزار شد.

به مناسبت رزمایش محمد رسول الله (ص)، بسیج جامعه پزشکی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، تیم‌های پزشکی تخصصی و عمومی، دندانپزشکی، بینایی سنجی، مامایی، پرستاری، بهداشتی، مشاوره و غربالگری خود را به منطقه حاشیه شهر اسدآباد(محله پشت بیمارستان) اعزام نمود.

براساس این گزارش، در این اردو جهادی با حضور پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی متخصص مغز و اعصاب به تعداد ۶۰ نفر ؛ با حضور ۳ پزشک عمومی به تعداد ۲۸۷ نفر ؛ با حضور ۲ دندانپزشک به تعداد ۶۰ نفر ؛ با حضور اپتومتریست به تعداد ۸۰ نفر؛ با حضور ۷ ماما به تعداد ۹۰ نفر ویزیت و اقدامات نمونه گیری ،درمانی، مشاوره‌ای و غربالگری جهت مراجعین انجام شد.

خدمات پرستاری شامل کنترل علائم حیاتی، تست قند خون به تعداد ۳۰۰ نفر توسط کارشناسان پرستاری انجام گرفت.

برنامه مشاوره روانشناسی و آموزش کنترل خشم، ازدواج، مهارت‌های فرزندپروری و آیین همسرداری جهت مراجعین به تعداد ۳۵ نفر انجام گرفت.

در این اردو جهادی کارشناسان بیماریها با برگزاری مشاوره بیماریهای رفتاری به تعداد ۱۵ نفر و انجام واکسیناسیون توام بزرگسالان جهت ۴۲ نفر به خدمت رسانی مشغول بودند.

همچنین به تعداد ۱۱۵ نفر توسط مراقبین سلامت آموزش لازم در خصوص خود مراقبتی انجام گرفت.

مشاوره های تغذیه ای توسط کارشناس تغذیه این اردو جهت مراجعین به تعداد ۳۰ نفر انجام شد.


عملکرد گروه سلامت خانواده در اردوی جهادی به شرح ذیل اعلام گردیده است؛

✅ ارائه خدمات مراقبت (اندازه گیری فشار خون، توزیع مکمل کلسیم، ویتامین د۳ ، آموزش اهمیت تغذیه صحیح و اهمیت دریافت مراقبت‌های ویژه هر گروه سنی و مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت جهت تشکیل پرونده) توسط مراقبین سلامت به گروههای هدف

✅ ارائه خدمات مامایی توسط ماماهای مراکز خدمات جامع سلامت ملت، شهید بهشتی و مرکز چمران ) از قبیل معاینات ژنیکولوژی، پاپ اسمیر رایگان، ویزیت و تجویز دارو، آموزش پیشگیری ودرمان STI، مشاوره باروری سالم و اهمیت مراقبت‌های پیش از بارداری

✅ آموزش پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان

✅ توزیع پمفلت با موضوع یائسگی، فشار خون، تغذیه در بارداری، کتابچه‌های آموزشی و بروشور با محتوی اندومتریوز، مبانی ازدواج سالم، اهمیت تغذیه در دوران سالمندی و ....

همچنین گروه بیماریهای معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد نیز خدمات زیر را ارائه نمودند؛

✅ واکسیناسیون توام جهت ۴۲ نفر

✅ مشاوره ایدز جهت ۱۲ نفر

✅ نمونه‌گیری اچ ای وی با جواب منفی ۲ مورد

✅ نمونه گیری اچ ای وی با جواب مثبت ۰ مورد

همچنین در نمایشگاهی به همین منظور و با موضوع خودمراقبتی و با هدف ارتقاء سطح سلامت و جذب و آموزش سفیران سلامت که در این اردوی جهادی و در دو غرفه همزمان در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) و فنی و حرفه‌ای برادران برگزار شده بود، ۴۷ نفر مشاوره دریافت نمودند و ۱۲ نفر نیز به عنوان سفیر سلامت ثبت نام نمودند.

همچنین در این غرفه‌ها، پمفلت‌های آموزشی به تعداد بالغ بر ۱۵۰ عدد در بین مراجعین توزیع گردید.

خاطر نشان می‌گردد، با توجه به هماهنگی به عمل آمده با متخصصین اطفال، رادیولوژی و داخلی؛ موارد ارجاعی پزشکان عمومی به صورت رایگان به کلینیک بیمارستان حضرت قائم(عج) ارجاع می‌گردید.

گفتنی است، داروخانه های خصوصی شهرستان و آزمایشگاه پارس جهت تخفیف هزینه دارویی و انجام آزمایشات رایگان، همکاری بسیار مطلوبی با کانون بسیج جامعه پزشکی نمودند.

ارزش خدمات؛ پزشکی، درمانی، مامایی، مشاوره، آموزش و غربالگری در این اردو حدودا به میزان ۳۰۰ میلیون ریال، ارزیابی می‌گردد.

خاطر نشان است، پرسنل حاضر در این اردو که اقدام به ارائه خدمات نمودند ۴۳ نفر اعلام شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ١٢:٣٤ / شماره خبر: ١٨١٠٥٧ / تعداد نمايش: 114

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج