وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

'گیلان/استقرار نظام ارجاع الکترونیک پزشکی در انزلی و رضوانشهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ در راستای استقرار پروژه نظام ارجاع الکترونیک خدمات پزشکی در گیلان، پیش از ظهر امروز- سه شنبه نشست هم اندیشی و کارگاه آموزشی نظام اجرای الکترونیک خدمات پزشکی با حضور جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی و صاحبان فرایند، در سالن ارشاد شهرستان بندر انزلی برگزار شد.

دکتر افشین دلیلی – مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست گفت: با همکاری و تعامل مسوولان و کارشناسان معاونت بهداشتی، معاونت درمان و مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه نظام ارجاع الکترونیک مارلیک در شهرستان های صومعه سرا و ماسال راه اندازی شد. وی ادامه داد: علی رغم محدودیت امکانات و زیر ساخت های بهداشتی درمانی در شهرستان های ماسال و صومعه این نظام ارجاع با موفقیت در آن شهرستان ها استقرار پیدا کرد و در این خصوص گیلان به عنوان بهترین تجربه استقرار نظام اجرای الکترونیک در سطح کشور شناخته شد.

مدیر درمان دانشگاه تصریح کرد: تا کنون مجوز سطح 3 ارجاع الکترونیک از وزارت بهداشت اخذ شده و گام های خوبی نیز در این خصوص برداشته شده است. وی ادامه داد: پس از شهرستان های صومعه سرا و ماسال، شهرستان لنگرود نیز به این چرخه پیوسته است و پس از دو هفته 40 مورد بازخورد ارجاع در آن شهرستان به ثبت رسیده است.

دکتر دلیلی خاطر نشان کرد: این طرح باید مرتب پایش شده و نواقص و اشکالات آن در حین انجام کار مرتفع گردد.

در ادامه مهندس متین رمضانی - مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه گام های اجرایی سامانه ارجاع الکترونیک مارلیک را برای پزشکان و کارشناسان it شهرستان انزلی و رضوانشهر تشریح کرد.

در پایان به سوالات پزشکان و صاحبان فرایند نظام ارجای الکترونیک شهرستان های انزلی و رضوانشهر توسط اعضای کارگروه نظام ارجاع الکترونیک پاسخ داده شد.

گفتنی است: پروژه نظام ارجاع الکترونیک یکی از برنامه های استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که در گام نخست در دو شهرستان صومعه سرا و ماسال به صورت پایلوت اجرای شده است، سپس در شهرستان لنگرود به اجرا در آمد و هم اکنون نیز در شهرستان های رضوانشهر و انزلی در حال اجرا می باشد.ع/د

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ١٤:٣١ / شماره خبر: ١٨١٠٦٨ / تعداد نمايش: 103

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج