وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیرجند/تشریح برنامه های آتی سرپرست دانشگاه

دکتر دهقانی: با وظیفه مداری و تلاش مداوم دانشگاه باید جایگاه بهتری در کشور پیدا کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در مراسم تکریم خدمات 4 ساله دکتر قائمی و معارفه دکتر دهقانی سرپرست جدید دانشگاه که با حضور دکتر حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت و معاون کل وزارت بهداشت در سالن شهید دکتر رحیمی دانشگاه برگزار شد، دکتر دهقانی گفت: با وظیفه مداری و تلاش مداوم دانشگاه باید جایگاه بهتری در کشور پیدا کند
سرپرست دانشگاه با بیان اینکه ارزیابی و نظارت درونی در هر دستگاهی تضمین دهنده حرکت و سلامت آن دستگاه است و با سنگین دانستن وظیفه بازوهای نظارتی دانشگاه برای حفظ آرامش روانی در دانشگاه گفت: روند پیشرفت و توسعه دانشگاه راهبردی است که نباید خدشه دار شود
 
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با قدردانی از زحمات مجموعه دانشگاه و بیان اینکه افتخارات دانشگاه ثمره تلاش اساتید و کارکنان است گفت: اولویت اول دانشگاه تلاش در جهت به روز رسانی و پرداخت مطالبات اعضای هیئت علمی و پرسنل دانشگاه خواهد بود تا بتوانیم مسیر توسعه سلامت استان را در کنار یکدیگر طی کنیم.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رویکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی چند ماه گذشته تغییر کرده است حتما نیازهای ضروری توسعه استان را دنبال می کنیم تا به سرانجام برسانیم
سرپرست دانشگاه با اشاره به محرومیت های استان خراسان جنوبی گفت:آموزش یک صنعت محسوب می شود و باید برای توسعه استان از طریق آموزش برنامه ریزی شود.
دکتر دهقانی حاشیه نشینی و مرزی بودن در بسیاری از استان ها را زمینه پیشرفت آنها دانست و گفت: خراسان جنوبی از این موضوع محروم مانده است و باید نگاه ویژه ای به این استان شود تا بتوانیم مردم را در مرزها ماندگار کنیم.
وی بحث اخلاق پزشکی را یکی از موضوعات مهم در جهان برشمرد که وزارت بهداشت نیز در دستور کار خود داده است، گفت: اجرای مناسب بسته های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد.
سرپرست دانشگاه با اظهار اینکه به سمت دانشگاه نسل سوم باید حرکت کنیم افزود: توسعه هدفمند تحصیلات تکمیلی در جهت رفع  نیازهای منطقه نیز از دیگر برنامه های دانشگاه است.
دکتر دهقانی سایر برنامه ها در حوزه آموزش را اینگونه بیان کرد: ارتقای کیفیت آموزش علوم پزشکی، توسعه زیر ساخت های آموزش، جذب هدفمند هیئت علمی و اصلاح هرم آن، اعتبار بخشی موسسه ای، توسعه آموزش های مجازی، اقتصاد آموزش و تولید ثروت از مسیر آموزش، بین المللی سازی این دانشگاه، تغییر روند ارزیابی و ارزشیابی دانشجویان از طریق آزمون های الکترونیک و تاسیس دانشکده های جدید و...
وی اشاره ای به برنامه های حوزه پژوهش و فناوری داشت و گفت: افزایش کمی و کیفی مقالات، توسعه تحقیقات کاربردی، افزایش شرکت های دانش بنیان، افزایش اعضای هیات علمی پژوهشی، تاکید بر ارتباط اساتید علوم پایه و بالینی، راه اندازی پایگاه های تحقیقاتی در بیمارستان ها، توجه به آزمایشگاه تحقیقات و...مدنظر اهداف پژوهشی دانشگاه خواهد بود.
سرپرست دانشگاه با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت علیرغم بازنگری های مورد نیاز با قدرت بیشتر تداوم می یابد گفت: به برکت طرح تحول، خدمات ارزشمندی در کشور به ویژه مناطق محروم اتفاق افتاد.
 
 دکتر دهقانی با بیان اینکه در حوزه درمان بحث مدیریت هزینه ها و منابع مورد توجه قرار دارد، افزود: این به معنای کاهش میزان خدمات به مردم استان نیست و خدمت رسانی به مردم با جدیت بیشتر در این دانشگاه ادامه خواهد داشت.
 وی توزیع عادلانه نیروهای متخصص را از دیگر اولویت های درمان دانست و گفت: توسعه اورژانس های پیش بیمارستانی بر اساس برنامه ششم توسعه کشور پیگیری خواهد شد.
سرپرست دانشگاه با بیان اینکه نظارت بر تعرفه ها در خراسان جنوبی را فعالانه دنبال خواهیم کرد گفت: مشارکت بخش خصوصی و خیرین برای تامین تجهیزات مورد نیاز استان نیز مدنظر است
دکتر دهقانی همچنین از اجرای برنامه های ملی سکته های مغزی و قلبی و تکمیل چرخه خدمات ناباروری در استان خبر داد و گفت: نگاه ویژه ای نیز به مسائل روانشناختی که مغفول مانده است خواهیم داشت.
وی توسعه گردشگری سلامت را از سایر برنامه های دانشگاه دانست و گفت: در حوزه بهداشت نیز برای تداوم ارتقاء شاخص های بهداشتی استان، بهره گیری از مشارکت جامعه در ارتقاء سلامت، توسعه خدمات بهداشت روان، تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی  تلاش خواهد شد.
سرپرست دانشگاه حل مشکلات نیروی انسانی و فضای فیزیکی از دیگر برنامه های دانشگاه است گفت: عدم تخصیص 42 میلیارد تومان از اعتبارات باقیمانده دانشگاه در اسفند سال گذشته سبب شد تا ضربه جدی به پیکره این دانشگاه وارد شود و امیدواریم این اعتبارات تخصیص پیدا کند.
دکتر دهقانی ادامه داد: پیگیری ردیف بودجه مستقل برای دانشکده ها و بیمارستان ها، تامین دارو و ملزومات مورد نیاز بیماران، تهیه تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز، نظارت بر تهیه محصولات سلامت محور، مساعدت به بیماران نیازمند که برای تامین دارو دچار مشکل هستند، تجویز منطقی داروها و تلاش در جهت آگاهسازی مردم در جهت مصرف صحیح داروها و... از دیگر برنامه های دانشگاه است.
وی با قدردانی از زحمات دکتر قائمی و تشکر از اعتماد دکتر هاشمی به وی گفت: همه باید تلاش کنیم تا وظایف خود را به بهترین نحو انجام بدهیم.
سرپرست دانشگاه با تاکید بر مسئولیت پذیری گفت: درپایان هر مسئولیتی باید احساس شود که کارها به بهترین نحو و به  دور از حاشیه انجام شده است.
دکتر دهقانی اضافه کرد: با تمام تلاش هایی که صورت گرفته است همچنان باید با وظیفه مداری و تلاش مداوم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جایگاه بالاتری در سطح کشور پیدا کند.
وی با بیان اینکه به کرات شاهد رفت و آمدهای مدیریتی بوده ام و این مساله درباره خودم نه شور و شعف ایجاد می کند و نه ناراحتی و کدروتی در آینده پیدا خواهم کرد گفت: امیدوارم وظیفه خود را به درستی انجام دهیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٣ آبان ١٣٩٧ - ١٩:٢٣ / شماره خبر: ١٨٢٧٧٤ / تعداد نمايش: 106

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج