وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه /نجات مادر باردار محاصره در برف در میاندوآب

دومین عملیات امداد و نجات در دو ماه اخیرسال1397 که پرسنل شبکه بهداشت و درمان توانسته اند مادر و فرزند را از خطر حتمی نجات دهند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در این خصوص گفت:  با کمک اکیپ اعزامی شبکه بهداشت و درمان، مادر باردار گرفتار و محاصره در برف در روستای گوی خرابه بخش باروق از توابع شهرستان میاندوآب نجات داده  شد.

دکتر سهراب حیدری اظهار کرد: بارش برف و کولاک راه دسترسی این روستا با مرکز شهرستان را مسدود کرده بود که با تلاش اکیپ اعزامی شبکه بهداشت و درمان و عوامل راهداری و هلال احمر میاندوآب مسیر دسترسی بازگشایی شد و این نیروها خود را به روستا رساندند.

وی افزود: عملیات نجات این مادر ۹ ساعت (بی وقفه)طول کشید و وضعیت عمومی وی خوب است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با بیان اینکه خانم باردار ۳۱ ساله که سومین فرزند خود را حامله بود، بعد از نجات از برف، صحیح و سالم به بیمارستان حضرت فاطمه میاندوآب منتقل گردید، گفت: از همکاری صمیمانه بین بخشی ادارات شهرستان از جمله مدیریت ستاد بحران فرمانداری، عوامل راهداری، هلال احمر و نیروی انتظامی شهرستان میاندوآب که در این امر خطیر ما را یاری و کمک نمودند نهایت تشکر را دارم.

وی اظهار کرد این دومین عملیات امداد و نجات در این دو ماه اخیر میباشد که پرسنل شبکه بهداشت و درمان توانسته اند مادر و فرزند را از خطر حتمی نجات دهند.

بر اثر بارش برف در روزهای اخیر، راه دسترسی برخی از روستاهای میاندوآب بسته شده و راهداران در تلاش برای بازگشایی این مسیرها هستند.

بخش باروق یکی از بخش‌های تابعه شهرستان میاندوآب در استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است. بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش باروق شهرستان میاندوآب در سال ۱۳۸۵ برابر با ۲۳۸۴۶ نفر بوده است.


 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٦:٥٩ / شماره خبر: ١٨٧١٣٣ / تعداد نمايش: 125

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج