وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

برگزاری همایش معرفی فعالیت های مؤسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی در دانشگاه

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، امروز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه، همایش «معرفی فعالیت های مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی» را با حضور دکتر بیتا مسگرپور مدیر دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی، مسئولین دانشگاه و جمعی از اعضای هیات علمی، در تالار نفیس واقع در ساختمان آفرینش برگزار نمود.

در این مراسم دکتر شقایق حق جوی جوانمرد معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه طی سخنانی این مراسم را شامل دو قسمت عنوان کرد و گفت: در قسمت اول به معرفی فرصت هایی که مؤسسه نیماد در اختیار پژوهشگران در حوزه علوم پزشکی قرار می دهد پرداخته می شود  و سپس از افرادی که فعالیت بین المللی برجسته ای داشتند تقدیر خواهد شد.

وی ادامه داد: science(علم) یک مفهوم بین المللی می باشد و research(تحقیق و پژوهش) به عنوان یک موجود زنده تلقی می گردد که بدون ارتباط بین المللی، همکاری و حمایت، فرصت رشد و نمو نخواهد داشت و به حیاط خود ادامه نخواهد داد.

وی سپس بر این نکته تاکید نمود که ما در هرشرایطی از تقویت زیرساخت های روابط بین الملل کوتاه نخواهیم آمد و بایستی تلاش خود را بالاتر بردن شاخص هایمان بیشتر کرده و از تجارب جهانی و خرد جهانی در داشته هایمان بیشتر استفاده نماییم تا بتوانیم قدم های مؤثرتری برای خدمت به مردم برداریم.

سپس دکتر میرمحمدصادقی مدیر روابط بین الملل دانشگاه در سخنان کوتاهی به پیشرفت چشمگیر دانشگاه در عرصه روابط بین الملل اشاره کرد و آن را حاصل تلاش همه همکاران در معاونت تحقیقات و فناوری و همچنین دیگر معاونت های دانشگاه عنوان کرد.

دکتر بیتا مسگر پور مدیر دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه نیماد سخنران دیگر این مراسم بود که در اظهارات خود با اشاره به اینکه مؤسسه نیماد احیای یک مرکز به نام مرکز ملی تحقیقات علوم پزشکی کشور است تشریح کرد: مرکز ملی تحقیقات علوم پزشکی کشور در اسفندماه سال ۷۱ به تصویب رسید ولی با دلایل مختلف نتوانست فعالیت نماید، خوشبختانه مؤسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی(نیماد) از خردادماه سال ۹۴ به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود و هم اکنون با بودجه بسیار ناچیز نسبت به دیگر کشورها در حال فعالیت می باشد.

وی هدف از تاسیس این مؤسسه را ایجاد یک نهاد عالی رتبه علمی برای رهبری، مدیریت، حمایت و توسعه تحقیقات علوم پزشکی در کشور شامل آموزش، توسعه، نوآوری و فناوری در علوم پزشکی عنوان کرد.

دکتر مسگرپور اداره مؤسسه نیماد را به صورت هیات امنایی بیان کرد و ادامه داد: رییس این مؤسسه مقام عالی وزارت می باشد و دارای ساختاری کوچک شامل شورای عالی مؤسسه، دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل، کمیته های علمی، اخلاق در پژوهش و پشتیبانی در مؤسسه است.

وی در ادامه سخنان خود به ارائه توضیحات کاملی در ارتباط با خصوصیات طرح های تحقیقاتی نیماد پرداخت.

گفتنی است در ادامه مراسم از سایت profilesرونمایی و سپس از اعضای هیات علمی فعال در عرصه های بین المللی تقدیر شد.

 

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧ - ١٣:٢٨ / شماره خبر: ١٨٧١٤٩ / تعداد نمايش: 84

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج