وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

انجام مصاحبه خبري سرپرست شبكه بهداشت ودرمان شهرستان كوهرنگ پيرامون بسيج ملي كنترل فشار خون

وبدا؛ مسئول روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان كوهرنگ گفت: روز شنبه مورخ 98/03/18 سرپرست شبكه با خبرنگار بخش مركزي شهرستان كوهرنگ در خصوص انجام برنامه هاي متعدد پيرو بسيج ملي كنترل فشار خون در شهرستان مصاحبه خبري داشت.
به گزارش وبدا؛ حسين صالحي افزود: در اين مصاحبه خبري حشمت الله منصوري ، ضمن اشاره به راه اندازي كمپين ملي كنترل فشار خون و ادامه فعاليت اين كمپين در شهرستان اظهار داشت: پنج كميته فعال از جمله كميته اطلاع رساني، پشتيباني، هماهنگي اجرايي، كميته هاي نظارتي و كميته هاي سازماندهي در سطح شهرستان فعال و با توجه به برنامه هاي در پيش رو و سياستهاي از قبل پيش بيني شده ، اين كميته ها در حال انجام وظايف مي باشند.
به گفته وي، منصوري در ادامه از فعاليت سه ايستگاه در منطقه بخش مركزي، بخش بازفت و بخش صمصامي با حضور مراقبين سلامت و بهورزان به صورت دائمي و تا پايان ساعت 19 خبر داد و افزود: اين ايستگاه ها آماده اخذ و ثبت فشارخون مردم شريف شهرستان مي باشند.
صالحي گفت: همچنين سرپرست شبكه اظهار داشت: كميته اي متشكل از روابط عمومي، كارشناس مبارزه با بيماريها و يك نفرپرستار به ادارات مختلف در شهرستان كوهرنگ مراجعه و ضمن اندازه گيري فشار خون روسا و كاركنان آن ادارات ، موارد مشكوك را شناسايي و جهت بررسي و پيگيري درمان به سطوح مربوطه معرفي مي نمايند.
مسئول روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان كوهرنگ گفت: منصوري در ادامه، ورزش و فعاليت بدني، رژيم غذايي مناسب، پرهيز از مصرف غذاهاي پر چرب، پرهيز از استعمال دخانيات و مصرف الكل را از عاملي مهم در پيشگيري و كنترل فشار خون بالا برشمرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٤٢ / شماره خبر: ١٩١٥٤٧ / تعداد نمايش: 56

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج