وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

اعزام تيم هاي سنجش فشار خون به ادارات و ارگانهاي دولتي و خصوصي شهرستان فارسان

وبدا؛ سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان فارسان، از اجراي طرح كمپين بسيج ملي فشار خون در ادارات و ارگانهاي دولتي و خصوصي شهرستان فارسان خبر داد.
به گزارش وبدا به نقل از روابط عمومي شبكه؛ ضرغام حيدري همزمان با آغاز مرحله دوم طرح اجرايي كمپين فشار خون از اعزام تيم هاي جداگانه به ادارات آموزش و پرورش ، هلال احمر ، بهزيستي ، جهاد كشاورزي ، صنعت و معدن و تجارت ، كميته امداد امام خميني ، و ساير ارگانهاي دولتي و خصوصي خبر داد.
وي تصريح كرد: ضمن ارائه خدمات مشاوره اي، اندازه گيري فشار خون تمامي پرسنل انجام و ثبت گرديد.
به گفته وي، 4 بيمار جديد مبتلا به فشار خون شناسايي طي اين اعزام ها شناسايي گرديد و اقدامات لازم جهت ارجاع اين عزيزان به سطوح مربوطه انجام شد.
حيدري افزود: همچنين، در راستاي برنامه بسيج ملي كنترل فشار خون شبكه بهداشت و درمان شهرستان فارسان با برپايي ايستگاه سلامت در مسير راهپيمايي روز جهاني قدس اقدام به سنجش فشار خون و ثبت در سامانه و شناسايي موارد جديد مبتلايان به فشار خون نمود.
وي، برپايي ايستگاه سلامت در گردشگاه تفريحي پيرغار و امامزاده آبمراد چليچه را از ديگر برنامه انجام شده در راستاي بسيج ملي كنترل فشار خون شبكه بهداشت و درمان شهرستان فارسان عنوان كرد.
وي در ادامه از برگزاري مانور اجرايي برنامه بسيج ملي كنترل فشار خون خبر داد و افزود: همچنين ايستگاه سلامت در محل برگزاري نماز عيد فطر برپا شد.
به گفته وي، در تمامي مساجد شهرستان فارسان در مسير برگزاري نماز عيد فطر ايستگاه سنجش فشار خون برپا گرديد و در خصوص راه هاي پيشگيري و كنترل فشار خون آموزشهاي لازم به گزوه هدف ارائه و در خصوص سامانه خوداظهاري اطلاع رساني شد .

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٥٢ / شماره خبر: ١٩١٥٥٣ / تعداد نمايش: 44

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج