وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا-زنجان

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ برای همه دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان زنجان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در حوزه اجتماعی، درمان، بهداشت و فرهنگی و دانشجویی نیز به این موضوعات می‌پردازد، اظهارداشت: برای مثال در بحث دانشجویی برای همه دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شده است.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش عصر دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸ در جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان زنجان که در محل دادگستری استان زنجان برگزار شد، با تأکید بر توجه بیشتر به حوزه دانشجویی افزود: علیرغم اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته، توجه به سلامت جسمی و روانی در بین دانشجویان نیازمند توجه ویژه است.
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه حوزه اعتیاد حوزه بسیار گسترده‌ای است و بحث درمان در آخر کار قرار دارد، اضافه کرد: در این حوزه باید بر اقدامات پیشگیرانه توجه ویژه مبذول داشت و هر اقدام پیشگیرانه‌ای که منجر به کاهش آمار اعتیاد شود، قابل ستایش است.
دکتر قزلباش با بیان اینکه یکی از وظایف حوزه‌های اجتماعی این است که با مشارکت خود مردم جهت حل مشکلات اجتماعی موثر بر سلامت قدم بردارند تصریح کرد: در همین راستا ۱۰ اولویت استان مد نظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت مردم در حل مشکلات اجتماعی بهره گرفته و نسبت به حل آنها اقدام شود.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از تشکیل کانون‌های سلامت محله خبر داد و گفت: این کانون‌ها توسط خود مردم تشکیل شده و زکینه مشارکت هرچه موثرتر آنها را در مباره با مشکلات و معضلات اجتماعی فراهم می‌سازد.
 آن چیزهایی که قابل اجراست را اجرایی می‌کنند که طبق پیش‌بینی تا آخر سال تعداد آن‌ها به ۳۰۰ کانون محله خواهد رسید.
وی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت کانون‌های سلامت محله بیان کرد: کمک به افزایش مشارکت موثر، کارآمد، پویا و خلاق مردم در توسعه سلامت خود، برقراری عدالت سلامت، توجه به قشر آسیب پذیر به ویژه در مناطق حاشیه نشین، جذب مشارکت مردمی، احساس مسؤولیت، مشارکت برون بخشی خیران، انجمن‌ها و سمن‌ها از اهداف فعالیت کانون‌های سلامت محله است.
در ادامه این جلسه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه پیشگیری از طلاق اظهارداشت: در بحث آموزش‌های قبل از ازدواج استان زنجان در ابتدا جزو اولویت‌ها در سطح ملی نبود.
دکتر محمدرضا صائینی با بیان اینکه طبق نامه‌ای که زده شد ۱۰ استان کشور که طلاق بالا داشتند انتخاب شده بودند، تصریح کرد: اما به خاطر عزمی که در استان بود این مجوز از وزارت بهداشت گرفته شد و کار آغاز شد و دوره‌های آموزشی ۶ ساعته نیز در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: طبق آمار گرفته شده تاکنون ۴ هزار نفر زیرپوشش دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج قرار گرفته‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان همچنین گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ارائه کرد و گفت: در همین زمینه در حوزه پیشگیری از اعتیاد و همچنین موضوعات اجتماعی همچون پیشگری از طلاق اقدامات قابل توجهی در حوزه آموزش صورت گرفته است.
جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان زنجان به منظور بررسی مهمترین آسیب‌های اجتماعی با حضور اعضای این جلسه و با ارائه آمارهای هشداردهنده درباره ابتلای معتادان به هپاتیت، افزایش مصرف مواد مخدر گل بین دانشجویان و افزایش نزاع‌های دسته‌جمعی برگزار شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٥٧ / شماره خبر: ١٩١٩١٠ / تعداد نمايش: 55

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج