وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی تهران

اعطای گرنت ICO-Farabi به دانشور جوان یازدهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس

گرنت 2019 ICO-Farabi به دکتر محسن پورعزیزی، دانش آموخته چشم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعطا شد.

 

در جلسه روز سه شنبه 25 تیر 1398 مرکز تحقیقات چشم پزشکی ترجمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گرنت  ICO-Farabi به دکتر محسن پورعزیزی، برگزیده دانشور جوان یازدهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس اعطا شد.
در این جلسه که با حضور دکتر علیرضا لاشیئی، رییس مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه، پروفسور هرمز شمس، رییس بنیاد شمس  و دکتر محمود جباروند، دبیر کل انجمن چشم پزشکی ایران برگزار شد، دکتر سید فرزاد محمدی، مدیر برنامه ریزی جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس به تاریخچه شکل گیری گرنت ICO-Farabi اشاره کرد و گفت: این گرنت با عنوان کامل ICO   Fellowship for Young Iranian Ophthalmologists  از سوی بازماندگان دکتر آنتوان رگنر، چشم پزشک فقید اتریشی، برنده نشان نوعدوستی و پیشگیری از نابینایی (خدادوست) هفتمین جشنواره شمس به جشنواره و بیمارستان فارابی اهدا شد تا به موجب آن و به مدت 5 سال، هر سال یک نفر چشم پزشک جوان ایرانی برای گذراندن دوره فلوشیپی تحت برنامه فلوشیپی انجمن بین­ المللی چشم پزشکی انتخاب شود.
وی با بیان این که چشم پزشکان جوان با شرکت در رقابت های دسته دانشور جوان (زیرگروه بالینی) می توانند این گرنت را به عنوان برگزیده دریافت کنند افزود: طبق روال سه دوره گذشته و به رسم امانت داری از وصیت و نیت اهداکننده گرنت، جلسه چهار جانبه ای را برای مرور اهداف و انگیزه چشم پزشک نامزد دریافت گرنت برگزار می کنیم تا از نحوه استفاده وی از گرنت و بازگرداندن نتایج به جامعه چشم پزشکی کشور مطلع شویم. ضمن اینکه گرنت را فرصتی برای افزودن فرد برگزیده به وابستگان مرکز تحقیقات چشم پزشکی و وفاداران و علاقه مندان  به خانواده بزرگ فارابی می دانیم. 
 در ادامه جلسه دکتر پورعزیزی، برگزیده دانشور جوان یازدهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس و دریافت کننده گرنت 2019 ICO-Farabi با ابراز خرسندی از فرصت پیش آمده گفت: کسب این افتخار برای من باور نکردنی است، بنده نسبت به برگزیدگان قبلی خیلی جوانم و هنوز وارد عرصه کار نشده ام. این جایزه برای من بسیار بزرگ است و دلم می خواهد بهترین بهره را از این فرصت ببرم و بهترین بازخورد را برای کشورم به ارمغان بیاورم. 
برگزیده دانشور جوان یازدهمین جشنواره چشم پزشکی شمس از دبیرخانه جشنواره که فرصت شرکت در این رقابت را فراهم نموده است، تشکر کرد و افزود: در حقیقت از چند سال قبل قصد شرکت در جشنواره و ارسال رزومه را داشتم ولی اطرافیان می گفتند: معمولا حلقه ای اطراف این جشنواره هاست و انتخاب نمی شوی. تا اینکه با دکتر محمد رضا پیمان، برگزیده اولین دوره گرنتف آشنا شدم. دکتر پیمان به من اطمینان داد که دربیمارستان فارابی و مرکز تحقیقات چشم پزشکی،به ویژه در جشنواره شمس، با نگاهی دقیق و از جنبه های متعدد ارزیابی انجام و افراد شایسته انتخاب می شوند. 
برنده گرنت ICO-Farabi در مورد برنامه آتی خود نیز گفت: اولویت اول بنده ورود به حیطه آموزش است. بعد از آن در اولین فرصت و بنابر نیاز مرکز آکادمیک از گرنت استفاده خواهم کرد. در مورد زمینه دوره آموزشی هم ترجیحم حیطه اطفال است چون به نظرم در چشم پزشکی و به ویژه در اصفهان، به بیماری های چشم اطفال کمتر پرداخته شده است. 
توضیح اینکه دکتر محسن پورعزیزی، متولد 1368 فارغ التحصیل سال 98 چشم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشجوی نمونه کشوری سال92 و برگزیده دانشور جوان یازدهمین جشنواره چشم پزشکی شمس چهارمین نامزد دریافت گرنت ICO-Farabi است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨ - ١١:٣٧ / شماره خبر: ١٩٣٠٦٦ / تعداد نمايش: 72

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج