وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشکده علوم پزشکی تربت جام

تربت جام/ مجوز واحد شناسایی اهداءاعضا پیوندی در دانشکده علوم پزشکی تربت جام صادر شد

به گزارش خبرنگار وبدا جام ،ریاست  دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت : با توجه به درخواست دانشکده علوم پزشکی تربت جام  در خصوص  راه اندازی واحد شناسایی اعضای پیوندی با این مورد موافقت شد.

دکتر محمدافکار  افزود : دانشکده علوم پزشکی تربت جام با جمعیت تحت پوشش حداقل دو بیمارستان و تیم تایید و تشخیص مرگ مغزی شرایط لازم را برای راه اندازی این واحد دارا می باشد.

وی با اشاره به برخی از وظایف واحد شناسایی اهداء پیوندی ادامه داد : شناسايي موارد مرگ مغزي در بيمارستانهای تحت پوشش، ويزيت موارد فوق ، تشخیص مرگ مغزی و صحبت با خانواده ها براي اهداي عضو از جمله وظایف این واحد  مي باشد .

ریاست دانشکده علوم پزشکی تربت جام  با اشاره به صدور آنی کارت اهدا عضو بیان کرد: در سامانه ثبت نام و صدور آنی کارت اهدای عضو کد ملی هر فرد به صورت آنلاین کنترل شده و در صورتیکه اطلاعات مطابق کارت ملی وارد شده باشد، کارت اهدای عضو صادر شده و متقاضی میتواند همان لحظه کارت خود را ذخیره و چاپ نماید وهمچنین میتوانندبرای دریافت کارت اهدای عضو کد ملی خود را به شماره 3432 پیامک کنند.

دکتر افکارتصریح کرد:  اطلاعات داوطلبین دریافت کارت بلافاصله وارد سامانه کشوری کارت اهدای عضو شده و در آن ذخیره می شود و  این سامانه از طریق کلیه بیمارستانهای کشور قابل دسترسی بوده و امکان جستجوی نام افراد مرگ مغزی بستری در این بیمارستانها وجود دارد

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨ - ١٢:٥٨ / شماره خبر: ١٩٣٠٨٠ / تعداد نمايش: 66

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج