وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین خبر داد؛

یک هزار ۲۵۰ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در خمین

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی خمین دکتر اعظم احمدی گفت: ۵۵ مورد متخلف مواد غذایی به دادگاه یا تعزیرات حکومتی معرفی شدند و ۲۴۰ اخطاریه بهداشتی جهت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف صادر شده است.

وی برخورد با ۵۲ مورد از فروشندگان دوره گرد را یکی دیکر از فعالیت های این معاونت دانست و گفت: ۲هزار و ۴۲۵ کیلوگرم مواد غذایی غیرمجاز جمع آوری و معدوم شده است که ۱۹۸ مورد گشت های مشترک با ادارات انجام شده است.

ریس مرکز بهداشت خمین تعداد کارت های بهداشتی صادر شده را یک هزار و ۲۱۲ مورد عنوان کرد و گفت: در مدت شش ماهه سال جاری ۱۲۹ مورد بازدید جهت تاییدیه بهداشتی محل کسب توسط بازرسان این اداره انجام شده است.

دکتر احمدی در ادامه به ۵۸۷ مورد نمونه برداری میکروبی آب آشامیدنی شهری و روستایی هم اشاره کرد و افزود: در این مدت ۱۴هزار و ۷۷۰ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی شهری و روستایی انجام و ۱۳ مورد بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب صورت گرفته است.

وی در پایان با اشاره به معرفی ۱۰۷ پرونده به دادسرا جهت تخلفات کود و فاضلاب گفت: ۷۶ مورد نمونه برداری نان و آرد و مواد غذایی صورت گرفته است که در شش ماهه نخست سال ۴۷ مورد شکایات مردمی در سامانه ۱۹۰ به ثبت رسیده که پیگیری لازم توسط بازرسان بهداشت محیط  را به دنبال داشته است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨ - ١٢:٥٤ / شماره خبر: ١٩٦٣٠٢ / تعداد نمايش: 66

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج