وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان/اولین سمینار تخصصی HSE دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛  اولین سمینار تخصصی  HSE دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز(چهارشنبه)، با حضور دکتر خانی جزنی - دبیر برد  تخصصی HSE  وزارت بهداشت، مسوولان و اساتید دانشگاهی و  استانی در سالن اجتماعات دانشکده بهداشت برگزار شد.

دکتر خانی جزنی- دبیر برد  تخصصی HSE  وزارت بهداشت، ضمن تقدیر از تلاش و حمایت های مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای استقرار واحد HSE در دانشگاه و برگزاری سمینار، گفت: در ابتدا برای ایجاد هر تغییری در سازمان، موانعی وجود دارد که می توان با آموزش و آگاهی، نسبت به رفع این موانع اقدام کرد. وی با اشاره به الزام استقرار HSE در دانشگاه  خاطرنشان کرد: توجه به نوع زیرساخت، فرهنگ و منطقه جغرافیایی  می تواند در جهت استقرار HSE اثرگذار باشد.

دبیر برد  تخصصی HSE  وزارت بهداشت،  مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع انسانی، مالی و تجهیزاتی را برای رسیدن به آسایش و آرامش و ایمینی را اثربخش عنوان کرد و افزود: ایمنی، بهداشت و محیط زیست هم خانواده هستد و اگر به هر یک از این موارد آسیبی وارد شود، دیگر موارد نیز آسیب خواهند دید. بنابراین انجام امور باید منظم و هماهنگ باشد.

وی کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری و همچنین افزایش اطمینان پرسنل از کاهش و کنترل خطرات را از مزایای HSE عنوان کرد و اذعان داشت: تعهد و رهبری، اهداف و خط مشی ها، سازماندهی، تامین منابع، مستند سازی، مدیریت و ارزشیابی ریسک، طرح ریزی، استقرار، ثبت و پایش ، ممیزی و بازنگری، از عناصر اساسی سیستم مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست هستند.

دکتر خانی جزنی اظهار امیدواری کرد با ایجاد رشته های تخصصی HSE در دانشگاهها در جهت سلامت، ایمنی و حفظ محیط زیست گام های موثری برداشته شود.

دکتر وطنی- دبیر کارگروه تخصصی HSE دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به ابلاغ وزارت بهداشت برای راه اندازی اداره سلامت، ایمنی و محیط زیست  در دانشگاه گفت: با راه اندازی این اداره در دانشکده بهداشت، طبق برنامه عملیاتی و آیین نامه های طراحی شده، برنامه هایی شامل سلامت شغلی پرسنل، برگزاری سمینارهای علمی و پیگیری اخذ رشته کارشناسی ارشد HSE  دردستور کار قرار گرفت.

در ادامه رییس اداره بازرسی کار، رییس اداره محیط زیست استان و رییس اداره آتش نشانی گیلان در خصوص  ایمنی و حوادث، مخاطرات محیط زیست و ایمنی حریق در دانشگاه علوم پزشکی مصالبی ارایه کردند.

در حاشیه این سمینار، اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE) دانشگاه علوم پزشکی گیلان  در دانشکده بهداشت افتتاح شد.

گفتنی است: در این سمینار، رییس دانشکده بهداشت و جمعی از کارشناسان بهداشتی و دانشجویان رشته های بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط  نیز  حضور داشتند./ن

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢ آذر ١٣٩٨ - ٠٨:٣٤ / شماره خبر: ١٩٧١٨٧ / تعداد نمايش: 29

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج