وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان

شب پرکار اورژانس بیمارستانی و حوادث و نیز مراکز درمانی دانشگاه در ارائه خدمات اورژانسی و درمانی به مصدومین ناشی از انفجار در تالار عروسی در سقز

مدیریت اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اعزام 21 دستگاه انواع آمبولانس اورژانس، به مصدومان ناشی از انفجار در تالار عروسی در سقز امداد رسانی و آنان را به مراکز درمانی منتقل نمود.

به گزارش وب دا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به وقوع حادثه انفجار در تالار عروسی در سقز، اظهار داشت: در این حادثه 49 نفر مصدوم شدند که متاسفانه 11 نفر از آنان به علت شدت جراحات فوت و 38 نفر زخمی شدند که همه مصدومان پس از انجام اقدامات اورژانسی به بیمارستانهای سقز منتقل شدند.

دکتر فرزین رضاعی با اشاره به این که این انفجار در یکی از تالارهای عروسی سقز رخ داد، افزود: پس از اعلام این انفجار، بلافاصله 21 دستگاه انواع آمبولانس 115 شامل هشت دستگاه آمبولانس سقز، دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از سنندج، دو دستگاه آمبولانس از دیواندره، سه دستگاه آمبولانس از بانه و پنج دستگاه آمبولانس از استان آذربایجان غربی به محل اعزام شدند.

وی گفت: به بیمارستانهای کوثر و توحید سنندج، بانه، دیواندره، بوکان، مهاباد و میاندوآب اعلام آماده باش کامل داده شد و نیز کلیه پرسنل درمانی اعم از پزشکان و پرستاران بیمارستان های سقز فراخوان شدند.

سرپرست دانشگاه افزود: با توجه به نیاز شدید به خون برای مجروحین این حادثه، فرآورده های خونی از سنندج و  سایر شهرستانها برای سقز ارسال شده است.

گفتنی است فوتی های این انفجار شامل پنج کودک، پنج زن و یک مرد بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨ - ٠٩:٥٥ / شماره خبر: ١٩٧٦١٧ / تعداد نمايش: 30

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج