وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

جانشین رییس ستاد چهارمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری خبر داد؛

شرکت 169 نفر در انتخابات چهارمین دوره شورای عالی سازمان نظام پرستاری


جانشین رییس ستاد چهارمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری از شرکت 169 نفر در این دوره از انتخابات خبر داد.

فریدون خیری در گفت و گو با وب دا ضمن اعلام این خبر گفت : فرایند انتخابات چهارمین دوره شورای عالی سازمان نظام پرستاری از دوم شهریورماه سال جاری آغاز شده که درمرحله سوم از این فرآیند از تاریخ 4 تا 10 شهریور به مدت 5 روز کاری ، ثبت نام از کاندیداها در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آغاز شد که پس از اتمام مهلت قانونی 169 نفر در این رقابت شرکت کردند .

وی گفت : میزان شرکت داوطلبین در این دوره از انتخابات نسبت به دوره سوم رشد 79.8 درصدی داشته است و داوطلبین از 29 استان و 49 دانشکده یا دانشگاه علوم پزشکی در این دوره از انتخابات شرکت کرده اند .

خیری افزود : در بین استانها به ترتیب استانهای تهران ، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین شرکت کننده و همین طور دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران ، مشهد و اصفهان و گیلان به ترتیب دارای بیشترین شرکت کننده هستند.

وی ادامه داد : همچنین از 169 نفر داوطلب  شرکت کننده در انتخابات 125 نفر (74 درصد) آقایان و 44 نفر (26 درصد) خانم ها هستند.

همچنین از این تعداد 21 نفر ( 12 درصد) در مقطع تحصیلی دیپلم 7 نفر (4  درصد ) کاردانی 96 نفر ( 57 درصد) کارشناسی و 33 نفر (20 درصد ) ، کارشناسی ارشد و 12 نفر (7 درصد) مقطع دکترا می باشند.

خیری همچنین افزود : از تعداد 169 نفر ثبت کننده در انتخابات چهارمین دوره شورای عالی سازمان نظام پرستاری ، 22 نفر (13 درصد) بهیار ، 135 نفر (80 درصد) پرستار ، 3 نفر ( 2 درصد) تکنسین اتاق عمل و 9 نفر (5 درصد) در رشته هوشبری هستند.

به گفته خیری ، بر اساس فرآیند انتخابات شورای عالی سازمان نظام پرستاری تشکیل جلسه مجمع نمایندگان به منظور برگزاری انتخابات و شمارش آراء در 28 مهرماه سال جاری در محلی که متعاقباً آدرس آن اعلام خواهد شد برگزار می شود ./201

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٤ - ١٢:١٨ / شماره خبر: ١٣١٦٧٠ / تعداد نمايش: 3177

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج