وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت :

تا کنون هیچ موردی از کرونا ویروس گزارش نشده است/برای پیگیری وضعیت مصدومین و مفقودین حادثه منا به عربستان سفر می کنیم

وزیر بهداشت تصریح کرد: تا به حال هیچ موردی از ویروس کرونا در بین حجاج ایرانی مشاهده و گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(وب دا)؛ دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه دیدار شب گذشته خود با خانواده شهید غلامرضا رهبر در خصوص ورود ویروس کرونا به کشور از طریق حجاج تاکید کرد: کلیه کشورهایی که حجاج را به عربستان اعزام کرده اند باید مراقبتهایی را طبق  مقررات سازمان های بین المللی در این خصوص رعایت کنند.

وزیر بهداشت گفت:  ایران نیز این مراقبت ها را از طریق مدیران کاروان ها، تیم های پزشکی سازمان حج و زیارت و تیم های بهداشتی وزارت بهداشت در مبادی ورودی حجاج و نقاط مرزی اجرا می کند.

دکتر هاشمی با تاکید بر این که ما وظایف خود را در زمینه پیشگیری و مراقبت به نحو احسن انجام می دهیم خاطرنشان کرد: جای هیچ گونه نگرانی برای حجاج و خانواده های آنها نیست و حجاج و خانواده ها فقط باید مطلع باشند که این بیماری مسری است.

وزیر بهداشت همچنین در مورد حادثه منا و امکان حضور مسئولین جمهوری اسلامی ایران در عربستان گفت: طبق مذاکراتی که رییس جمهور با روسای جمهور برخی کشور ها داشت بنا شد وزیر بهداشت به این کشور سفر کند.

وی افزود: دولت عربستان با سفر گروه پزشکی موافق کردند که امروز عازم این کشور خواهیم شد تا هماهنگی های لازم را با طرف سعودی و تیم پزشکی حج و زیارت به عمل آوریم.

دکتر هاشمی در خصوص برنامه های سفر به عربستان گفت: در طول این سفر از وضعیت مجروحین اطلاع دقیقی خواهیم یافت و از سوی دیگر نیز باید اعزام اجساد درگذشتگان به کشور را تسریع بخشیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: مهم ترین موضوع در خصوص حادثه منا، مفقودین هستند که کار بسیار دشوار و زمان بری است و صبوری خانواده های آنها و در عین حال، پیگیری مداوم مسوولان در این زمینه بسیار مهم است و امیدواریم این کار دشوار به درستی انجام شود تا بتوان خانواده ها را هر چه زودتر از نگرانی خارج کرد./206

 

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٦ مهر ١٣٩٤ - ١٢:١٣ / شماره خبر: ١٣٢٧١٩ / تعداد نمايش: 2872

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج