وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی؛

نمایش صحنه هایی از اوج خدمت جامعه پزشکی در مناطق جنگی در نمایشگاه- موزه شب های زندگی/ دعوت از عموم مردم برای بازدید از این نمایشگاه

مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، خدمات جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس را بسیار  قابل توجه توصیف کرد و گفت: جامعه پزشکی در تمام شرایط سخت کشور همواره در کنار نظام و مردم هستند که لازم است از تلاش های آنها قدردانی شود.

دکتر عباس زارع نژاد در گفتگوی اختصاصی با وب دا؛ ضمن گرامیداشت هفته مقدس به حضور قدرتمند وزارت بهداشت در نمایشگاه- موزه تبیین و ارائه اقدامات دولت در دوران مقدس(شب های زندگی) اشاره کرد و یکی از آرمانهای مجموعه وزارت بهداشت را احترام و پاسداشت خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان عنوان کرد.

وی تأکید کرد: در این نمایشگاه که برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد برگزاری آن هستیم 18 وزارتخانه حضور دارند که وزارت بهداشت به دلیل نقش ویژه ای که در دوران دفاع مقدس داشت توانست در این نمایشگاه نیز به نمایش صحنه هایی از رشادت ها، خدمات و دستاوردهای خود بپردازد.

دکتر زارع نژاد گفت: پزشکان دوشادوش رزمندگان در جبهه ها حضور داشتند و با امکانات محدود آن زمان، نهایت خدمات را به مجروحان ارائه می دادند و پس از به شهادت رسیدن تعداد زیادی از رزمندگان در اوایل جنگ، پزشکان خود را به خط های مقدم جبهه می رسانند و در عملیات ها نیز قسمتی را به بهداری اختصاص می دادند.

مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت را یکی از دستگاه هایی دانست که با وجود پایان جنگ، وظایف آن سنگین تر شده و مجموعه وزارت بهداشت به ارائه خدمات به خانواده افتخار می کند و داشتن آرامش و امنیت امروزه را از رکت وجود شهدا، ایثارگران و جانبازان می داند.

دکتر زارع نژاد خاطر نشان کرد: جامعه پزشکی در رشته‌های گوناگون با توجه به منشور اخلاقی که بدان سوگند‌ خورده‌اند با وجود اینکه می توانستند خارج از جبهه ها از امکانات مادی بهره ببرند، اما صادقانه و از روی خلوص نیت به یاری‌ رزمندگان‌ شتافتند و ‌آلام ‌و درد‌های‌ آنها را ‌تسکین‌دادند‌ به ‌شکلی‌ که‌ انجام‌ جراحی‌های‌ دشوار‌، آن‌ هم ‌در ‌شرایط ‌سخت‌ با کمترین ‌امکانات‌ مایه ‌مباهات‌ جهانیان شده بود.

وی دلیل متمایز بودن فضای غرفه وزارت بهداشت در میان دیگر غرفه های نمایشگاه را وجود مدیران و مسوولان حاضر در جنگ تحمیلی دانست و گفت: غرفه وزارت بهداشت حاصل تجربه های مستقیم آنها بوده ضمن اینکه تلاش شده تا در عین سادگی، کاری از روی عشق و علاقه انجام شود که با عنایت خدا مورد توجه مسوولان و بازدید کنندگان قرار گرفته است.

گفتنی است نمایشگاه- موزه تبیین و ارائه اقدامات دولت در دوران مقدس در نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد همه روزه از ساعت 9 تا 17  در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان می باشد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٨ مهر ١٣٩٤ - ١٦:٥٩ / شماره خبر: ١٣٢٨٢٤ / تعداد نمايش: 2203

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج