وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس هیأت‌مدیره انجمن پیوند عضو ایرانیان:

تشکیل انجمن اهدای عضو ایرانیان/ پیشرفت چشمگیر پیوند اعضا در مقایسه با گذشته

 

 

رئیس هیأت‌مدیره انجمن پیوند عضو ایرانیان، آموزش اهدای عضو به تیم‌های درمانی داخل و خارج کشور و ارتقای فرهنگ اهدای عضو را از اهداف تشکیل انجمن پیوند عضو ایرانیان برشمرد و گفت: پیوند عضو پیشرفته‌ترین راه درمان بیماری‌هاست و در چندین دهه اخیر پیشرفت های چشمگیری در کشور داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(وب دا)؛ دکتر علی نوبخت در دوازدهمین مراسم بزرگداشت پیوند اعضاء که با عنوان جشن نفس برگزار می شود، گفت: پیوند عضو پیشرفته‌ترین راه درمان بیماری‌ها در جهان شناخته شده که ایران نیز به این مسئله توجه داشته است و بسیاری از اقدامات کشور ما در راستای موضوع اهدای عضو در کتاب‌ها و برنامه‌های جهانی ثبت شده است.

وی تصریح کرد: در بسیاری از مواقع، افراد دچار مرگ مغزی می شوند اما به‌دلیل عدم آگاهی خانواده‌ها امکان برداشت عضو وجود ندارد که تلاش‌های زیادی در جهت ارتقای فرهنگ اهدای عضو انجام شد، اما تا پیش از تشکیل انجمن پیوند عضو ایرانیان، نارسایی هایی در این زمینه وجود داشت.

رئیس هیأت‌مدیره انجمن پیوند عضو ایرانیان، ادامه داد: اولین پیوند کلیه در ایران در سال 1347 در شیراز انجام شد و تا قبل از انقلاب به 114 مورد رسید. در حال حاضر پیوند عضو نسبت به گذشته افزایش بی شماری یافته، اما با این حال ارتقای فرهنگ این کار خیر در افزایش اهدای عضو و یاری رساندن به بیماران نیازمند پیوند در کشور می شود.

نوبخت با اشاره به اینکه اعضای هیأت مؤسس این انجمن با حضور پزشکان و اساتید برجسته کشور تشکیل شده است، گفت: اساسنامه این هیأت تشکیل شده و از اهداف تشکیل آن ارتقای فرهنگ اهدای عضو و آموزش و پژوهش در این زمینه است.

وی خاطرنشان کرد: آموزش اهدای عضو به تیم‌های درمانی داخل و خارج کشور همچنین حمایت از خانواده‌های اهداکننده از دیگر اهداف انجمن اهدای عضو ایرانیان است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٩ مهر ١٣٩٤ - ١٠:٥٩ / شماره خبر: ١٣٢٩١٥ / تعداد نمايش: 1390

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج