وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در ستاد ویژه رسیدگی به حادثه منا:

تلاش برای شناسایی اجساد احراز هویت نشده در کمترین زمان ممکن/ باید از اطلاع رسانی های پراکنده پرهیز کرد


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه باید از اطلاع رسانی های پراکنده پرهیز کرد از تلاش جدی برای شناسایی اجساد احراز هویت نشده در کمترین زمان ممکن خبر داد.

به گزارش وب دا؛ دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد ویژه پیگیری حادثه منا که با حضور مسئولان ارشد دستگاه های مسئول در محل وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: هنوز هویت شماری از جانباختگان مشخص نشده است.

وی افزود: همچنین مقرر شد توسط پزشکی قانونی فرمی در اختیار بستگان افراد جانباخته قرار گیرد تا از طریق مشخصه های فردی جانباخته، هویت آنها شناسایی شود. در نهایت اگر هویت اجساد همچنان ناشناس باقی ماند از طریق انگشت نگاری و در نهایت از طریق "دی ان ای" هویت اجساد شناسایی شود که البته کار زمانبری است.

به گفته دکتر هاشمی پنج تیم از وزارت بهداشت عربستان و پنج تیم از سازمان حج و زیارت کار شناسایی جانباختگان ایرانی این فاجعه غمبار را انجام می دهند.

وی تاکید کرد: حداکثر تلاش خواهد شد تا کار شناسایی هویت مفقودین در کمترین زمان ممکن انجام شود.

وزیر بهداشت همچنین با انتقاد از شایعات ایجاد شده درباره این فاجعه گفت: مشکل این است که ما همواره به نقل قول ها اعتماد می کنیم و اخبار و شایعاتی دهان به دهان می چرخد که نگرانی مردم را تشدید می کند. بنابراین باید از اطلاع رسانی های پراکنده پرهیز کرد.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید در اظهارنظرها جانب انصاف را رعایت کرده و تحت تاثیر شایعات قرار نگیریم.

وزیر بهداشت با قدردانی از وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: این وزارتخانه کار بسیار سختی دارد به ویژه در روزهای آینده که کار انتقال حجاج باید با سرعت بیشتری انجام گیرد.

براسابه در این جلسه مسئولان ارشد دستگاه های ذیربط از وزارت امور خارجه، وزارت کشور، پزشکی قانونی، هلال احمر، نیروی انتظامی و سایر نهادهای ذیربط حضور داشتند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٢ مهر ١٣٩٤ - ١٤:٣٦ / شماره خبر: ١٣٣١٣٧ / تعداد نمايش: 2296

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج