وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس و رییس هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویی؛

استفاده از اساتید حوزه های فرهنگی و هنری در جشنواره فرهنگی دانشجویان / اضافه شدن حوزه موسیقی به جشنواره امسال

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی را میراثی خوب و ماندگار از مسوولان سابق عنوان کرد و گفت: این جشنواره از سال 87 آغاز شده و در سال جاری شاهد برگزاری هفتمین جشنواره فرهنگی هستیم.

به گزارش وب دا؛ دکتر محمد رضا فراهانی در نشست خبری هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در مجتمع فرهنگی، تاریخی سعدآباد برگزار شد ضمن بیان مطلب فوق افزود: هدف اصلی برگزاری این جشنواره از ابتدا این بود که شرایطی فراهم شود تا دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی بتوانند در حوزه فرهنگ و هنر قابلیت های خود را به نمایش بگذارند.

وی تصریح کرد: تا سال گذشته 60 رشته در جشنواره فرهنگی وجود داشت که شامل حوزه های فرهنگی، هنری و فضای دیجیتال بود که آثار برگزیده در اختتامیه مورد تقدیر قرار می گرفتند.

وی با بیان اینکه سال گذشته فرصت مناسبی برای ارزیابی برگزاری جشنواره و شناسایی نقاط ضعف آن نداشتیم اظهار داشت: بنده در خرداد ماه سال گذشته مسوولیت معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت را به عهده گرفتم و فرصت اندکی تا برگزاری ششمین جشنواره بود اما در عین حال پس از برگزاری ششمین جشنواره، فرصتی پیش آمد تا جشنواره بررسی و آسیب شناسی شود.

رییس هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در خصوص اجرای بهتر و افزایش سطح کیفیت هفتمین جشنواره گفت: برخی رشته هایی که ضرورت نداشتند، در جشنواره امسال حذف شدند و در عوض رشته هایی مانند موسیقی که جای خالی آن حس می شد به جشنواره اضافه شدند.

دکتر فراهانی افزود: در سال های گذشته جشنواره محلی برای عرضه آثار در یک فضای غیر عمومی و خاص بود و نهایتا در مراسم اختتامیه از برگزیدگان تجلیل می شد البته سطح برخی آثار به قدری بالا بود که می توانستند در سطح ملی و بین المللی مطرح شوند و جشنواره در فصل(تابستان) برگزار می شد که دانشجویان حضور نداشتند و عملا بسیاری از آثار دیده نمی شدند اما از سال گذشته سیاست بر این شد تا بخشی از برگزیدگان به عنوان نمونه مرحله نهایی مسابقه مشاعره، آثار خود را در مراسم اختتامیه عرضه کنند و هدف ما این است که آثار تولید کنندگان دیده شود.

وی به جدا کردن بخش رسانه و نشریات دانشجویی از جشنواره فرهنگی اشاره کرد و از داوری آثار همزمان با نمایش آنها به عنوان تغییری مهم در روند جشنواره یاد کرد و آن را باعث افزایش انگیزه تولید کننده آثار دانست.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت بر لزوم آشنایی دانشجویان با مولفه های فرهنگی کشور تأکید کرد و گفت:  هدف جشنواره صرفا ارائه محصولات نیست بلکه در حوزه های مختلف، کانون های فرهنگی تعریف شده و برنامه های آموزشی نیز با توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی در نظر گرفته شده چرا که در صورت آشنایی دانشجویان با فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، در حوزه فرهنگی دغدغه ای وجود ندارد.

رییس هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: متاسفانه در گذشته به توسعه اقتصادی و سیاسی توجه می شد اما امروز مشاهده می شود که توسعه فرهنگی، لازمه پیشرفت جوامع است.

وی نقطه بارز هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان را استفاده از اساتید حوزه های فرهنگی و هنری در جشنواره دانست و گفت: تا زمانی که نتوانیم از اساتید مطرح این حوزه ها استفاده کنیم، نمی توانیم به اهداف مشخص شده برسیم بنابراین لازم است تا از آنها به عنوان دبیران افتخاری در دقایقی اندک ، اما از آنها استفاده لازم را کنیم ضمن اینکه دبیران تخصصی نیز که بیشتر در امور اجرایی مشارکت دارند می توانند ما را در توسعه فرهنگ و هنر یاری کنند./206

 

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٣ مهر ١٣٩٤ - ١٤:٠١ / شماره خبر: ١٣٣٢٢١ / تعداد نمايش: 2102

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج