وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئيس سازمان غذا و دارو:

علت افزايش پرداختی بيماران تالاسمي كاهش حمايت سازمان تأمين اجتماعي است /داروی بیماران تالاسمی گران نشده

 دکتر دیناروند گفت: قیمت داروی خوراکی وارداتی بیماران تالاسمی افزایش پیدا نکرده است بلکه بیمه تامین اجتماعی حمایت خود از این دارو را کاهش داده است.

 دكتر رسول ديناورند در گفت و گوي اختصاصي با وب‌دا ضمن بيان اين مطلب با اشاره به اين كه داروي بيماران تالاسمي شامل داروهاي تزريقي و خوراكي است كه هر دو دسته هم در داخل توليد مي‌شوند و هم نوع وارداتي دارند، گفت: تاكنون قيمت داروهاي تالاسمي هيچ‌گونه افزايش نداشته است ولي متاسفانه اخيرا  قيمت داروي خوراكي وارداتي بيماران تالاسمي به دليل كاهش حمايت سازمان تامين اجتماعي كاهش پيدا كرده است.

وي با بيان اين كه كاهش حمايت تامين اجتماعي منجر به افزايش پرداختي بيماران براي هزينه دارو می شود، گفت:  بيماران تالاسمي تصور مي‌كنند كه قيمت دارو افزايش پيدا كرده است، در حالی که افزايش قيمت قطعاً ناشي از حمايت بيمه است و مسئوليت افزايش قيمت این دارو نیز برعهده سازمان تامين اجتماعي است.

رئيس سازمان غذا و دارو با تاکید بر این که تعهدات حمايتي از بيماران نبايد كاهش يابد، خاطرنشان کرد:  ما در وزارت بهداشت براي حمايت از بيماران تلاش مي‌كنيم و در سال جاري هم به رغم مشكلات اعتباري و بودجه‌اي كه وجود داشته است، تلاش كرده‌ايم حمايت‌هاي خود از بيماران خاص و صعب‌العلاج را كاهش ندهیم.

دكتر ديناورند افزود: انتظار داریم سازمان‌هاي بيمه‌گر پوشش هاي بيمه‌اي خود از داروها را كاهش ندهند. /201

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٨ آبان ١٣٩٤ - ٠٩:٠١ / شماره خبر: ١٣٥١٢٦ / تعداد نمايش: 1733

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج