وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

محمد غرضی با حضور در غرفه « وب دا»

لزوم مراقبت از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت/ تاکید بر استفاده از نظرهای کارشناسی در پیشبرد این طرح

 محمد غرضی با تاکید بر استفاده از نظرهای کارشناسی در پیشبرد طرح تحول نظام سلامت، گفت: باید برای مراقبت از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت تلاش کرد.

محمد غرضی در گفت و گو با خبرنگار « وب دا» که با حضور در غرفه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات انجام شد؛  با تاکید بر استفاده از نظرهای کارشناسی در پیشبرد طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد: بدون شک استفاده از نظرهای کارشناشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیشبرد این طرح منجر به کاهش هزینه ها، استفاده از افراد کاردان و نیز جلب رضایت عمومی می شود.

وی با بیان این که تامین منافع ملی در گِرو اجرای نظرهای کارشناسی و نه اجرای خواست های مسئولان است، گفت: در تمام وزارتخانه های کارشناسان اصلحی وجود دارند که مسائل را به خوبی می شناسند.

این چهره سرشناس سیاسی با اشاره به تجمیع بیمه ها اظهار کرد: این موضوع از همان سال های ابتدایی شکل گیری تامین اجتماعی مطرح شد اما تا کنون به نتیجه نرسیده است زیرا بستر اجتماعی این موضوع با بستر بهره برداری و نیز بستر تخصصی آن متفاوت است و به همین دلیل صندوق ها برای تجمیع مقاومت می کنند.

غرضی با تاکید بر این که در صورتی که دولت تامین مالی داشته باشد تجمیع بیمه ها اثر بخش است، گفت: معمولا دولت ها با کسری بودجه مواجه هستند و زمانی که به تجمیع بیمه ها برسند توان انجام کار را از دست می دهند. به ویژه این که نیروی کاری که مورد نظر تامین اجتماعی است نیرویی ساده و نه متخصص است. در نتیجه باید با انجام کار کارشناسی از مباحث احتمالی بین این دو نوع نیروی کار جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر لزوم ماندگاری موضوع تجمیع بیمه ها، عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت منجر به توجه تمام ارکان کشور به موضوع سلامت شد این موضوع بسیار پسندیده است اما اولویت دادن بهداشت بر درمان موضوعی است که باید بیشتر مورد تاکید قرار گیرد.

این چهره سرشناس سیاسی در پایان بر تلاش برای مراقبت از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت تاکید کرد./211

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٩ آبان ١٣٩٤ - ١٤:٤١ / شماره خبر: ١٣٥٢٧٠ / تعداد نمايش: 731

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج