وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص با حضور در غرفه « وب دا» عنوان کرد:

تاکید بر حمایت قانونی از خیریه ها و سمن های حمایت از بیماری های خاص

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص با تاکید بر حمایت قانونی از خیریه ها و سمن های بیماری های خاص گفت: این مراکز نیازمند تعرفه های خاص خود هستند.

 فاطمه هاشمی رفسنجانی در گفتگو با خبرنگار « وب دا» که با حضور در غرفه پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، با اشاره به نقش خیریه های سلامت و سمن های این حوزه در کمک به بیماران خاص، عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر زمینه بسیار خوبی برای فعالیت خیریه های حوزه سلامت وجود دارد. این در حالی است که فعالیت خیریه ها در گذشته بیشتر بر حوزه آموزش و پرورش متمرکز بود که تغییرات خوبی نیز در این حوزه ایجاد کردند.

وی با بیان این که در سال های اخیر وجود بیمارانی با مشکلات فراوان منجر به توجه ویژه به سمن ها و خیریه های حوزه سلامت شد، گفت: دوره فعلی فرصتی مناسب است تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قوانین مثبتی را برای حمایت از خیریه های فعال در حوزه بیماری های خاص به تصویب برساند تا عرصه برای خدمات رسانی به این نوع بیماران گسترده تر شود.

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص با تاکید بر این که نباید به مراکز خیریه به دید مراکز دولتی نگریست، عنوان کرد: وزارت بهداشت می تواند در تامین نیروی انسانی و یارانه هایی که ارائه می دهد؛ تعرفه هایی را برای سمن های فعال در بیماری های خاص در نظر بگیرد که نه مشابه بخش دولتی و نه مشابه بخش خصوصی باشد بلکه روندی متناسب با شرایط این مراکز باشد تا هم بتوانند خدمات رایگان به نیازمندان ارائه کنند و هم  این که در صورت مراجعه افراد ثروتمند به این مراکز از این افراد درآمد کسب کرده و برای سمن های خود هزینه کنند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به نقش رسانه ها در پیشبرد سیاست های حوزه سلامت، اظهار کرد: کار رسانه کنکاش برای یافتن و طرح مشکلات است. لذا  با ایجاد بستری گسترده برای فعالیت هر چه بیشتر رسانه های فعال در حوزه سلامت جهت انعکاس مشکلات همراهی بیشتری بین رسانه ها و سازمان های متولی این امر ایجاد می شود در غیر این صورت از اثرگذاری آنها کاسته می شود./211

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٩ آبان ١٣٩٤ - ١٦:٠٦ / شماره خبر: ١٣٥٢٧٥ / تعداد نمايش: 1599

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج