وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت با حضور در غرفه وب دا خبر داد:

افتتاح ۲۰ خوابگاه استاندارد دانشجویی تا پایان دولت/ تأکید مقام معظم رهبری بر کاربردی بودن تولیدات علمی/ اجرای طرح پایش سلامت روان دانشجویان

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزیر بهداشت با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار روز گذشته خود با روسای دانشگاه بر اهمیت حوزه فرهنگی تأکید کردند، افزود: ایشان بر تربیت انسان هایی مومن، انقلابی، شجاع، منتقد، پرسشگر و خرد ورز تأکید داشتند.

به گزارش وب دا؛ دکتر محمد رضا فراهانی همزمان با ششمین روز نمایشگاه مطبوعات در غرفه وب دا حضور یافت و اظهار داشت: برای نخستین بار سند خوابگاه استاندارد تهیه شده که در آن مولفه های فرهنگی نیز در آن مورد توجه قرار گرفته اند و در همین راستا، 20 خوابگاه را در دانشگاه های علوم پزشکی کلید زده ایم و تا پایان این دولت به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: در حوزه آسیب های اجتماعی دانشگاه ها، از دو ماه پیش، طرح پایش سلامت روان در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اجرا شده که این طرح با استفاده از اصول دقیق علمی طراحی شده که اطلاعات حاصل از آن می تواند در تحقیقات مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر فراهانی به برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اهداف و برنامه های ما توسعه ورزش همگانی است که در گذشته مورد غفلت واقع شده بود. بنابراین در تلاش هستیم تا المپیاد ورزش همگانی را نیز برگزار کنیم تا به نوعی تحرک بدنی دانشجویان را افزایش دهیم.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزیر بهداشت از ارتباط و تعامل مناسب وزارت بهداشت با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: نظارت نمایندگان مجلس بر وزارت بهداشت توسط آنها به خوبی انجام می شود و داشتن سالانه ۵۰ هزار مکاتبات با نمایندگان مجلس، نشان گر تعامل مناسب وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی است.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار روز گذشته خودشان با روسای دانشگاه ها در حوزه علم و فرهنگ سخنرانی مبسوط و عالمانه ای داشتند و آسیب ها و نگاه های نادرست را تبیین کردند و بنظر می رسد ایشان از وضعیت فرهنگی موجود که در برخی دانشگاه ها وجود دارد ابراز نارضایتی کردند و به روسا تأکید داشتند که در این حوزه توجه کافی را داشته باشند و فضا را برای حضور و اظهار نظر دانشجویان مومن و علاقه مند به پیشرفت کشور مهیا شود.

دکتر فراهانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همچنین هشدارهایی نسبت به سرعت علمی کشور دادند و بر لزوم نیاز محور و نافع بودن تولیدات علمی تأکید کردند که این تولیدات بتواند نیازها و مشکلات مردم را برطرف کند و از طرف دیگر تولیدات علمی نیز باید جنبه کاربردی و مطابق با نیازهای روز کشور باشد.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزیر بهداشت در خصوص عملکرد این معاونت در امر نظارت بر نشریات دانشجویی، خاطر نشان کرد: با توجه به عصر ارتباطات، ابزارهای نظارتی نیز باید تغییر کنند و ما نیز در معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس، سامانه رصد فعالیت های فرهنگی را تهیه کرده ایم که در مراحل اجرا و آزمایش است و بوسیله آن می توانیم از تحرکات فرهنگی دانشگاه ها به صورت برخط آگاهی یابیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازنگری دستورالعمل کرسی های آزاد اندیشی در کار گروه تربیتی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: آزادی بیان یک موضوع مهم است اما مهم تر از آن، آزادی پس از بیان است و نباید در کرسی های آزاد اندیشی که مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری است، هیچ حدود و صغوری متصور شویم و در دیگر محل ها مانند دریافت مجوز ها و یا گزینش، دانشجویان دچار مشکل شوند.

دکتر فراهانی همچنین با بیان اینکه پس از ادغام آموزش در وزارت بهداشت و درمان، سلامت و تأمین آن به عنوان بخش اعظمی از این وزارتخانه مطرح شد ، گفت: حوزه فرهنگی نیز دارای اهمیت است و وزارت بهداشت هیچگاه در خصوص سلامتی مردم، سیاسی فکر نمی کند.

/۲۰۶

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢١ آبان ١٣٩٤ - ١٤:١٢ / شماره خبر: ١٣٥٣٨٥ / تعداد نمايش: 1616

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج