وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون حقوقی رییس جمهور با حضور در غرفه وب دا اعلام کرد:

وزارت بهداشت از وزارتخانه فعال در حوزه تنقیح قوانین/ با حبس زدایی پزشکان موافق هستیم

 

معاون حقوقی رییس جمهور از وزارت بهداشت به عنوان یکی از وزارتخانه های فعال در حوزه تنقیح قوانین یاد کرد و گفت: تمام وزارتخانه ها با هماهنگی با معاونت حقوقی ریاست جمهوری باید تنقیح قوانین خود را انجام دهند و پس از آن، ما به مجلس اعلام می کنیم.

به گزارش وب دا؛ دکتر امین زاده با حضور در غرفه وب دا در نمایشگاه مطبوعات، به انجام تنقیح قوانین توسط وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: اگر در این تنقیح، تمام قوانین بهداشتی و درمانی به درستی تنقیح و منسوخ ها اعلام شده باشد، آن را به مجلس شورای اسلامی ارایه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تا کنون منشور حقوق بیمار را در بیمارستان ها مشاهده کرده ام، به ضرورت ایجاد و گسترش منشور بیمار و پزشک به منظور آگاهی بیماران از حقوق خود، تأکید کرد.

معاون حقوقی رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مجازات حبس پزشکان، خاطر نشان کرد: در ابتدا به پزشکان توصیه می کنم که کیفیت، دانش و دقت خود را در تشخیص و درمان بیماران ارتقا دهند اما اگر پزشکی دارای اطلاعات و دانش کافی باشد و نهایت تلاش خود را کرده باشد و حادثه ای رخ دهد، بر اساس قانون آیین دادرسی جدید، پیش بینی های خوبی شده است.

دکتر امین زاده افزود: برای معافیت ها و قانون های مناسب آیین دادرسی جدید باید اثبات شود که پزشک از تمام مهارت خود استفاده کرده است.

 

وی در خصوص جایگزینی مجازات به جای حبس پزشکان، یادآور شد: طرح بسیار خوبی است و ما با حبس زدایی و جایگزین کردن محدودیت ها و مجازات ها موافق هستیم و در این مورد می توانیم به جای حبس پزشک که از خدمات وی محروم می شویم، از وی چندین ساعت و ۲ برابر حال حاضر در امور بهداشتی و درمانی استفاده کنیم./۲۰۶

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢١ آبان ١٣٩٤ - ١٦:٤٦ / شماره خبر: ١٣٥٣٩١ / تعداد نمايش: 1777

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج