وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان نظام پزشکی عنوان کرد

اعتراض پزشکان به تأخیر در پرداخت مطالباتشان/ بیمه ها برای تامین منابع تلاش کنند

رییس سازمان نظام پزشکی درخصوص پرداخت دیرهنگام مطالبات پزشکان از سوی بیمه ها گفت: مراکز درمانی با مشکل نقدینگی روبرو شدند و جامعه پزشکی نسبت به تاخیر در پرداخت مطالباتشان از سوی بیمه ها گلایه مند هستند.

به گزارش وبدا به نقل از پانا  دکتر علیرضا زالی با بیان اینکه تعلل بیمه ها در پرداخت مطالبات پزشکان، آن ها را با مشکل روبرو کرده است، گفت: در حال حاضر جامعه پزشکی نسبت به عملکرد بیمه ها در پرداخت مطالبات گلایه مند هستند.

 رییس سازمان نظام پزشکی افزو: هم اکنون مطالبات پزشکان در بسیاری از مراکز درمانی با تاخیر روبروست به طوری که در برخی مراکز مطالبات با تاخیر هفت ماهه روبرو هستند. پزشکان نسبت به این مساله معترض هستند و حق با آن هاست چون اکثر پزشکانی که با این مشکل مواجه شده اند کسانی هستند که به صورت تمام وقت در مراکز درمانی کار می کنند و نیاز دارند که درآمدشان تضمین شود.

 وی ادامه داد: متاسفانه تاخیر در پرداخت مطالبات پزشکان نه در تنها در مراکز دولتی اتفاق می افتد بلکه در مراکز درمانی بخش خصوصی نیز شاهد این موضوع هستیم و مراکز درمانی با مشکل نقدینگی روبرو شده اند. بنابراین دولت باید به رفع نقدینگی مراکز درمانی کمک کند تا عدالت در مجموعه ارایه خدمات انجام شود‌.

دکتر زالی اضافه کرد: همچنین یکی از نگرانی هایی که وجود دارد این است که بیمه ها نتوانستند مفاد کتاب تعرفه سلامت را به طور کامل اجرا کنند. بیمه ها باید تمام کتاب را اجرا کنند.

 وی با بیان اینکه چالش حوزه سلامت با تاخیر پرداخت بیمه‌ ها تشدید خواهد شد، تصریح کرد: بیمه‌ ها باید منابع خود را در سال آینده طراحی کنند و برای تامین این منابع تلاش کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٤ آذر ١٣٩٤ - ١٤:٣٨ / شماره خبر: ١٣٦٥٧٧ / تعداد نمايش: 2504

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج