وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت :

سونامی سرطان، تیتر ژورنالیستی است و واقعیت ندارد/ رصد آنلاین حساب بیش از 570 بیمارستان کشور برای مقایسه درآمد پرسنل

وزیر بهداشت در خصوص اظهارات برخی از افراد مبنی بر فراگیر شدن اپیدمی سرطان در کشور، گفت: سرطان در کشور اپیدمی نشده زیرا اپیدمی به معنای همه گیری است و به کار بردن اصطلاح سونامی، مربوط به تیتر ژورنالیستی است.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه ساخت یک هزار تخت بیمارستانی در استان لرستان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در جمع خبرنگاران، با اعلام این مطلب، افزود: آمارهای سرطان در کشور در مقایسه با کشورهای منطقه و دنیا، کمتر است اما در معرض آسیب هستیم زیرا گرفتاری و مشکلات بیماری سرطان معمولا سه تا چهار دهه بعد مشخص می شود.

وزیر بهداشت بر لزوم رعایت مردم در ابتلا به بیماری سرطان تأکید کرد و گفت: ضروری است تا دولت نیز در خصوص مواد غذایی، هوا و آب مراقبت های لازم را انجام دهد.

دکتر هاشمی یکی از نیازهای اساسی استان لرستان را مرکز رادیوتراپی برای بیماران سرطانی دانست و از راه اندازی این مرکز در آینده ای نزدیک خبر داد.

وزیر بهداشت اختلاف دریافتی پزشکان پرستاران، اظهار داشت: این موارد، غیر واقعی است زیرا بر اساس اعداد و ارقام و اطلاعات دقیق ما، تفاوت دریافتی این دو گروه، در حال حاضر یک به چهار می باشد اما برای ما نسبت یک به سه ایده آل است که برای رسیدن به آن برنامه ریزی کرده ایم.

دکتر هاشمی ادامه داد: نمی توان درآمد معدود پزشکان با درآمد بالا را با کمترین دریافتی یک پرستار مقایسه کرد و منطقی است که متوسط درآمد پزشکان و متوسط درآمد پرستاران مورد مقایسه قرار گیرند.

وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه وزارت بهداشت تنها وزارتخانه ای است که حسابداری عملیاتی دارد، گفت: حساب های بیش از 570 بیمارستان را به صورت آنلاین رصد می شود و اطلاع داریم که متوسط دریافتی پزشکان، پرستاران یا هر یک از پرسنل در هر یک از بیمارستان ها و یا در کل کشور چقدر است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣ بهمن ١٣٩٤ - ١٣:٣٣ / شماره خبر: ١٣٩٠٨٧ / تعداد نمايش: 2455

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج