وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

بهره برداری از 700 تخت بیمارستانی در شیراز تا پایان سال/ پذیرش 9 نفر در رشته دستیاری پزشک خانواده از بهمن ماه

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهره برداری از 700 تخت بیمارستانی جدید در شیراز تا پایان سال خبر داد و گفت: کمبود تخت بیمارستانی در شیراز و برخی از شهرستان ها مشکلات زیادی را به همراه داشته که امیدواریم بتوانیم با بهره برداری از این تعداد تخت، این مشکلات را تا حدودی کاهش دهیم.

دکتر محمد هادی ایمانیه در گفتگو با خبرنگار وبدا، مهم ترین برنامه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه های درمان، بهداشت و آموزش را تا پایان سال جاری تشریح کرد.

وی افزود: رسیدگی بیشتر به اورژانس بیمارستانها و ساماندهی اورژانس بیمارستانهای پرازدحام  شیراز مانند بیمارستان نمازی و شهید فقیهی در حال پیگیری است و از سوی دیگر امیدواریم که تا پایان سال بتوانیم تخت های 35 مراکز زایمان طبیعی و LDR ها را به بهره برداری برسانیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آغاز ساخت کلینیک های ویژه در شیراز اشاره کرد و افزود: 13 کلینیک ویژه در دست ساخت داریم که می تواند باعث دسترسی بیشتر مردم به خدمات بهداشتی و درمانی شود.

دکتر ایمانیه در خصوص اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه دارو نیز اظهار کرد: تأکید ما بر کاهش مصرف دارو است که خوشبختانه پیگیری های خوبی صورت گرفته و برنامه کاهش مصرف دارویی که در شیراز اجرا می شود، در حال کشوری شدن است که بتواند الگویی برای سراسر کشور باشد.

وی به اثر گذاری مناسب برنامه کاهش مصرف دارو اشاره کرد و گفت: در قالب این برنامه تا کنون چندین میلیارد صرفه جویی صورت گرفته و تنها در بخشی از بیمارستانهای شیراز، توانستیم 13 میلیارد تومان صرفه جویی کنیم.

دکتر ایمانیه همچنین گفت: در حال پیگیری برای راه اندازی نسخه نویسی الکترونیک هستیم تا نظارت و کنترل ها را تسهیل کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حوزه بهداشت در حال افزایش تعداد پرونده سلامت مردم در مراکز جامع خدمات سلامت هستیم، ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم برای اکثریت مردم پرونده سلامت تشکیل دهیم.

وی به راه اندازی تعدادی از مراکز جامع خدمات سلامت اشاره کرد و افزود: برای راه اندازی سایر این مراکز اعلام کرده ایم که مسوولین هر شهرستان که برای ساخت این مراکز، به ما زمین بدهند، به سرعت ساخت آن را آغاز می کنیم.

دکتر ایمانیه یکی از برنامه های اصلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را تحول در  حوزه آموزش عنوان کرد و گفت: برای تحول در 32 عرصه آموزش و 24 طرح برای تحول در پژوهش، هر هفته جلسات خوبی تشکیل می شود و هر کدام از برنامه های  تحولی در این دو حوزه را  یک نفر به عنوان مسوول، پی گیری می کند.

دکتر ایمانیه  در پایان افزود: : از بهمن ماه سال جاری 9 نفر به عنوان دستیار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرفته می شوند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٤ بهمن ١٣٩٤ - ١٣:٠٦ / شماره خبر: ١٣٩١٣٣ / تعداد نمايش: 2185

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج