وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی؛

طرح تحول سلامت نباید با تغییرات احتمالی سیاسی در کشور دچار اختلال شود

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی ضمن هدفمند و ارزنده دانستن طرح تحول نظام سلامت، گفت: ادامه این طرح مستلزم حمایت های همه جانبه از سوی دولت و مجلس است تا چنین طرح بزرگی ادامه یابد و مشکلات مردم را کاهش دهد.

دکتر محمد دهقان در گفتگو با خبرنگار وبدا، بر تزریق بودجه مناسب به طرح های بزرگی همچون طرح تحول سلامت تأکید کرد و افزود: این طرح موجب افزایش رضایتمندی مردم از حوزه سلامت شده زیرا در مقایسه با گذشته وضعیت بهتری در حوزه سلامت، حکمفرما است.

وی اضافه کرد: طرح تحول سلامت نباید با تغییرات احتمالی سیاسی در کشور، دچار اختلال شود.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در خصوص اخذ عوارض و مالیات بر کالاهای آسیب رسان به سلامتی مردم به ویژه سیگار، خاطرنشان کرد: در این زمینه یک اختلاف اساسی وجود دارد زیرا نظر ستاد مبارزه با قاچاق با وزارت بهداشت متفاوت است. وزارت بهداشت تأکید دارد که باید عوارض و مالیات بر ورود سیگار به کشور افزایش یابد اما ستاد مبارزه با قاچاق معتقد است که در کشور حدود 27 میلیارد نخ سیگار قاچاق می شود که خارج از شمول دریافت ریالی مالیات است.

وی گفت: نگرانی ستاد مبارزه با قاچاق این است که اگر مالیات و عوارض واردات سیگار افزایش یابد، ممکن است میزان قاچاق را افزایش دهد. ستاد مبارزه با قاچاق و وزارت بهداشت هر دو زیر نظر دولت هستند بنابراین دولت باید به یک تصمیم کارشناسی برسد که کدام یک از نظرات دقیق تر است اما ما در مجلس هر دو این نظرات را شنیده ایم و نظرات نمایندگان در مجلس هم متفاوت است.

وی افزود: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت بهداشت در دولت باید تصمیمات کارشناسی را بگیرند و هر طرح کارشناسی شده ای که از دولت به مجلس برسد، مورد حمایت نمایندگان مردم قرار می گیرد./206

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٤ بهمن ١٣٩٤ - ١٣:٥٢ / شماره خبر: ١٣٩١٤٠ / تعداد نمايش: 2154

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج