وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد:

وضعیت سفید آنفلوانزا در استان سیستان و بلوچستان/ طرح تحول سلامت در این استان اثرات حیات بخشی را داشت

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی از نظر آنفلوانزا در استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد، افزود: از ابتدای سال جاری، زائران عتبات عالیات و حجاج بیت الله الحرام مورد غربالگری آنفلوانزا  و کرونا ویروس قرار گرفتند.

دکتر محمود رضا میری در گفتگو با خبرنگار وبدا، به غربالگری یک هزار و 60 نفر از حجاج در سال جاری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در میان حجاج، هیچ موردی از کرونا ویروس شناسایی نشد اما دو مورد آنفلوانزای مثبت وجود داشت که بهبود یافتند.

وی تصریح کرد: اجرای غربالگری در میان حجاج، آمادگی لازم را در کادر درمانی استان سیستان و بلوچستان ایجاد کرد و در مقطعی از سال نیز کادر درمانی استان برای آنفلوانزا آماده شده بودند.

دکتر میری کمک ها و حمایت های وزارت بهداشت را به منظور پیشگیری از آسیب های جدی تر در این استان را بسیار ارزنده دانست و گفت: با این حمایت ها، تعداد مرگ و میر بسیار اندک بود به گونه ای که تعداد مرگ و میر از ابتدای سال 8 مورد بود و تمامی آنها، بیماری زمینه ای داشتند و اگر به آنفلوانزا نیز مبتلا نمی شدند، احتمال مرگ آنها وجود داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه موج اول بیماری آنفلوانزا به خوبی کنترل شد، ادامه داد: در حال حاضر وضعیت استان سیستان و بلوچستان سفید است و مورد جدیدی از بستری آنفلوانزا در بیمارستان نداشته ایم.

دکتر میری عنوان کرد: بهترین برنامه دولت تدبیر و امید در جهت تأمین و ارتقای سطح سلامت کشور، طرح تحول نظام سلامت بود که در تمام کشور اثرات مثبتی به دنبال داشت اما در استان سیستان و بلوچستان اثرات حیات بخشی داشت زیرا افراد زیادی در روستاهای این استان به دلیل نداشتن تمکن مالی، نمی توانستند حداقل بهره را از امکانات درمانی ببرند و با اجرای طرح تحول سلامت دسترسی به امکانات و پزشک برای تمام افراد، محقق شد.

وی به سفر اخیر وزیر بهداشت به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: دکتر هاشمی سه شبانه روز تمامی شهرستان های جنوب استان را بررسی کردند و به منظور شناسایی دقیق مشکلات نیز تیم های کارشناسی سطح بالایی مانند معاون درمان و همچنین معاون بهداشت را به این استان اعزام کردند که نتیجه این سفرها، اختصاص امکانات بسیار خوبی به استان بود که می تواند مشکلات حوزه سلامت مردم را کاهش دهد و من به عنوان یک شهروند از وزیر بهداشت نهایت سپاسگزاری را دارم./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٥ بهمن ١٣٩٤ - ١٣:١٦ / شماره خبر: ١٣٩٢٠٩ / تعداد نمايش: 2849

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج