وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح همزمان 2875 پایگاه و مرکز جامع خدمات سلامت خبر داد:

راه اندازی 1000 تخت بیمارستانی تا نیمه دوم سال 95 در استان البرز/ تا پایان دولت برای نخستین بار در کشور شاهد تکمیل شبکه بهداشت خواهیم بود

دکتر هاشمی گفت:  تا پیش از نیمه دوم سال 95، حدود یک هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت موجود استان البرز افزوده می شود البته، کمبود حداقل دو هزار تخت بیمارستانی در این استان، احساس می شودکه ما در حد توان خود در حال تلاش برای رفع کمبودها  هستیم.

 

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه آیین افتتاح همزمان 2875 پایگاه و مرکز جامع خدمات سلامت که در مهدی آباد کرج برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خاطر نشان کرد: به مناسبت نزدیک بودن دهه فجر، همزمان 2875 پایگاه و مرکز جامع خدمات سلامت را در کشور افتتاح کردیم که اکثر آنها در نقاط محروم قرار دارند.

وزیر بهداشت افتتاح این پروژه ها را در راستای بهره برداری از نظام نوین سلامت و همچنین محرومیت زدایی از جامعه عنوان کرد.

وی با تاکید براینکه توجه به مسایل حاشیه نشینی، باید مورد توجه سیاست گذاران قرار بگیرد ، گفت: البته حوزه سلامت در اولویت اصلی دولت های گذشته قرار نداشته است.

وزیر بهداشت افزود: در حال حاضر نباید به بررسی ریشه های حاشیه نشینی بپردازیم بلکه مهم این است که امروز توانستیم خدمات بهداشتی با تأکید بر پیشگیری از بیماری های غیر واگیر را برای 24 میلیون نفر از ایرانیان فراهم کنیم.

دکتر هاشمی ابراز امیدواری کرد که تا پایان دولت برای نخستین بار در کشور شاهد تکمیل شبکه بهداشت باشیم.

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر در شبکه بهداشت کشور بهورزان در روستاها، مراقبان سلامت در حاشیه شهرها به 10 میلیون نفر از ساکنین این مناطق و سایر نیروها مانند پزشک، کارشناس سلامت روان و تغذیه به مردم شهرهای کمتر از 50 هزار نفر خدمات بهداشتی را ارائه می دهند.

دکتر هاشمی اظهار داشت: اگر نیروهای بکار گرفته شده در این مراکز، عملکردخوبی از کار تیمی را نشان دهند، به ما کمک خواهند کرد تا در سالهای آینده بتوانیم نظامی برای مراقبت بهداشتی از مردم که مورد پذیرش بین المللی نیز باشد را ایجاد کنیم.

وزیر بهداشت همچنین در خصوص پایگاه و مرکز جامع خدمات سلامت در سایر شهرها نیز تصریح کرد: در شهرهای کمتر از 50 هزار نفر در همه استانها، این مراکز راه اندازه شده اند و برای شهرهای با جمعیت بیشتر از 50 هزار نفر نیز تا پایان دولت، این مراکز دایر می شود.

دکتر هاشمی از دانشگاه علوم پزشکی البرز به عنوان یکی از فعال ترین مجموعه ها در این استان یاد کرد و گفت: امیدواریم تا پیش از نیمه دوم سال 95، حدود یک هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت موجود استان البرز افزوده شود البته، کمبود حداقل دو هزار تخت بیمارستانی در این استان، احساس می شودکه ما در حد توان خود در حال تلاش برای رفع کمبودها  هستیم.

دکتر هاشمی با اشاره به محدویت های مالی برای ساخت تخت بیمارستاننی، افزود: از مقامات استانی به ویژه استاندار، فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای استان البرز قدردانی می کنم زیرا به ما کمک کردند البته آنها در واقع به مردم کمک کرده اند.

وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: علیرغم محدودیت های مالی موجود، تا به حال اقدامات مناسبی در استان البرز صورت گرفته و در صورت ادامه این روند، ظرف چندین سال آینده شاهد تغییر چهره بهداشت و درمان در این استان خواهیم بود./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٤ - ١٦:٥٧ / شماره خبر: ١٣٩٥١٤ / تعداد نمايش: 2931

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج